Facebook i rozpoznawanie twarzy

Facebook i rozpoznawanie twarzy
Źródło zdjęć: © Facebook

16.12.2010 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć społecznościowa Facebook niebawem uruchomi narzędzie do rozpoznawania twarzy na zdjęciach – czytamy w firmowym blogu. Kiedy użytkownik doda do profilu nowe fotografie, specjalne oprogramowanie spróbuje określić, czy widać na nich jakąkolwiek twarz, a jeśli tak, to czy nie pojawiła się ona na wcześniej załadowanych obrazkach i czy nie została oznaczona jako należąca do konkretnej osoby.

W przypadku gdy narzędzie wykryje podobieństwo twarzy na zdjęciach, zaproponuje dodanie nowej fotografii do grupy już oznaczonych. Przedstawiciele Facebooka zaznaczają, że tylko znajomym wolno "otagowywać się" nawzajem; oznaczony przez kogoś użytkownik sieci zostanie o tym powiadomiony i będzie mógł usunąć oznaczenie. Mechanizm rozpoznawania twarzy da się też zablokować w sekcji Ustawienia prywatności.

Funkcja ma początkowo działać tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. W ciągu najbliższych tygodni zostanie uruchomiona dla około 5% profili w USA – pisze Mike Isaac z "Forbesa", który rozmawiał z rzecznikiem prasowym Facebooka. Ten, zapytany o oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, stwierdził, że jest to mieszanka kodu napisanego w firmie i licencjonowanego od zewnętrznych producentów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)