Facebook będzie pomagał osobom ze skłonnościami do samobójstw i samookaleczeń

Strona głównaFacebook będzie pomagał osobom ze skłonnościami do samobójstw i samookaleczeń
15.06.2016 10:25
Facebook będzie pomagał osobom ze skłonnościami do samobójstw i samookaleczeń
Źródło zdjęć: © Isopix/East News

Największy serwis społecznościowy na świecie, Facebook, wprowadza na całym świecie - także w Polsce - narzędzie, które ma zminimalizować zjawisko samobójstw i samookaleczeń użytkowników portalu. Przez całą dobę specjalne zespoły będą weryfikować zgłoszenia otrzymane od internautów.

Facebook wprowadził zmiany w narzędziach i materiałach dla osób zagrożonych samookaleczeniem bądź samobójstwem, a także ich przyjaciół i rodzin.

W momencie, gdy ktoś publikuje na Facebooku niepokojące treści, nowe narzędzia dają możliwość bezpośredniego kontaktu z tą osobą, a także powiadomienia Facebooka o problemie. Zespoły pracujące 2. godziny na dobę na całym świecie weryfikują otrzymane zgłoszenia. W pierwszej kolejności skupiają się na potencjalnie najpoważniejszych, takich jak samookaleczenie czy zagrożenie życia i dostarczają niezbędną pomoc tym, którzy jej potrzebują.

288764150627514515
Źródło zdjęć: © (fot. Facebook)

Narzędzia stworzone we współpracy z organizacjami zajmującymi się tematem zdrowia psychicznego oraz ludźmi, którzy mieli bezpośrednie doświadczenie z takimi sytuacjami, początkowo udostępnione zostały w USA z pomocą organizacji takich jak _ Forefront _, _ Lifeline _i _ Save.org _. Dziś, we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami, Facebook udostępnia je na całym świecie we wszystkich wersjach językowych. Partnerem Facebooka w Polsce jest _ Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę _ (dawniej _ Fundacja Dzieci Niczyje _).

Od teraz materiały oferowane osobom, które opublikowały niepokojące treści będą rozszerzone o dodatkowe opcje. Użytkownicy mogą teraz skontaktować się z kimś bliskim, linią wsparcia bądź wyświetlić porady dotyczące sytuacji, w jakiej się znaleźli.

słk

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)