Trwa ładowanie...
ycipk-15nrdq
Informacja prasowa
Militaria

F-35 w Kielcach. Na targach MSPO 2019 pokazany będzie pełnowymiarowy model samolotu

Podczas tegorocznych targów MSPO, które odbędą się w Kielcach w dniach 3-6 września, firma Lockheed Martin wystawi się z największą ekspozycję w historii swojej obecności na MSPO. Zaprezentowany zostanie m.in. pełnowymiarowy model myśliwca F-35A.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Model F-35 podczas wystawy lotniczej w Australii
Model F-35 podczas wystawy lotniczej w Australii (Lockheed Martin, Fot: Todd R. McQueen)
ycipk-15nrdq

Firma, która w tym roku sponsoruje Wystawę Narodową Stanów Zjednoczonych, zaprezentuje największą ekspozycję w historii swojej obecności na MSPO. Trzy oddzielne wystawy będą prezentowały obecne i przyszłe technologie oferowane na potrzeby obronne Polski i NATO.

Na wystawie, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowany zostanie pełnowymiarowy model myśliwca F-35A. O możliwości zakupienia tych samolotów przez polskę mówił Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Zobaczyć będzie można także najnowszy, zbudowany w Polsce, uzbrojony śmigłowiec wsparcia pola walki Black Hawk, wybrane systemy obrony powietrznej i antyrakietowej oraz systemy precyzyjnego ognia.

Lockheed Martin współpracuje z 10 polskimi uczelniami wyższymi, by inspirować przyszłe pokolenia inżynierów i naukowców. Partnerstwo firmy z uczelniami będzie reprezentowane przez studentów Politechniki Warszawskiej. Przykład prac Politechniki w zakresie bezzałogowych systemów powietrznych będzie częścią stoiska firmy Lockheed Martin na MSPO.

ycipk-15nrdq

Centralnym punktem działalności firmy Lockheed Martin w Polsce są zakłady PZL Mielec, będące największym zakładem produkcyjnym firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Spółka PZL Mielec, jeden z polskich liderów eksportowych, świętowała w tym tygodniu ukończenie 500-setnej kabiny śmigłowca Black Hawk przeznaczonej na światowe rynki. Zakłady wyprodukowały również 50 kompletnych śmigłowców Black Hawk dla krajowych i zagranicznych klientów.

Spółka, która niedawno pozyskała największe jak dotąd zamówienie eksportowe na 16 śmigłowców Black Hawk dla Filipin, w ciągu ostatnich 10 lat odnotowała wzrost sprzedaży o 500 procent.

Oprócz samolotu F-35 i smigłowca Black Hawk firm pokaże też prawdopodobnie wyrzutnie rakiet Patriot z pociskami PAC-3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-15nrdq

ycipk-15nrdq
ycipk-15nrdq