Europejska Agencja Kosmiczna szuka kobiet chcących polecieć w kosmos

Europejska Agencja Kosmiczna szuka kobiet chcących polecieć w kosmos
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Kowasz

06.06.2021 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ESA przedłużyła termin ubiegania się o zostanie astronautą. Europejska Agencja Kosmiczna liczy, że uda jej się zachęcić więcej kobiet do skorzystania z tej szansy. Dodatkowo, po raz pierwszy, mogą rekrutować się także osoby z niektórymi niepełnosprawnościami.

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z serwisu The Guardian, agencja ma nadzieję zrekrutować 26 nowych astronautów. Tego rodzaju proces jest przeprowadzany tylko raz na kilka lat. Dla osób, które dotychczas nie były w stanie dostać się na tego rodzaju selekcję, inną drogą zostania astronautą była ścieżka kariery pilota testowego.

Bluebell Drummond, należąca do Cavendish Inspiring Women ma nadzieję, że kobiety, które mają wątpliwości czy wysłać swój wniosek, zdecydują się jednak na ten krok. Podkreśliła też, że to niesamowita okazja dla wielu młodszych dziewcząt mających wątpliwości czy tego rodzaju marzenia są możliwe przez nie do spełnienia.

Konkurencja będzie niemała. W roku 2019 z grona 8000 aplikujących wybrano jedynie 6 osób.

Cavendish Inspiring Women na co dzień zajmuje się wspieraniem kobiet w świecie nauki. Nie dziwi więc, że grupa ma nadzieję na zachęcenie ich do licznego wzięcia udziału w rekrutacji przeprowadzanej przez Europejską Agencję Kosmiczną.

W Wielkiej Brytanii trwa intensywne zachęcanie kobiet do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym na stanowisko astronauty. Libby Jackson, pracująca jako kierownik programu eksploracji ludzi w Brytyjskiej Agencji Kosmicznej, potwierdziła, że jest to jedyna w swoim rodzaju szansa dla wszystkich kobiet. Jej zdaniem bardzo ważne jest zachęcenie ich do aplikowania. Wyraziła również nadzieję, że w procesie weźmie udział więcej Brytyjczyków.

Sama Agencja podkreśla zaś, że szuka osób zmotywowanych, zaś jej oczekiwania, co może zdziwić wiele osób, nie są bardzo wygórowane. Liczy się dla niej, przede wszystkim, zaangażowanie oraz chęci.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)