Europejscy turyści chcą darmowego internetu podczas wakacji

Europejscy turyści chcą darmowego internetu podczas wakacji
Źródło zdjęć: © Alessio Milan / CC

10.10.2012 10:16, aktual.: 10.10.2012 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

“Czy jesteś skłonny płacić za Wi-Fi podczas wakacji?”. Takie pytanie zostało zadane użytkownikom, na 25 międzynarodowych stronach Zoover – portalu o tematyce podróżniczej. Prawie trzy czwarte respondentów stwierdziło, że nie chcieliby płacić dodatkowo za bezprzewodowy dostęp do internetu podczas wakacyjnego pobytu.

Z ponad 20,00. użytkowników Zoover, biorących udział w ankiecie, aż 80 proc. deklaruje, że chcieliby być online podczas wakacji. 72 proc. użytkowników odpowiedziało, że nie chce ponosić żadnych dodatkowych kosztów za używanie Wi-Fi, 9 proc. respondentów twierdzi, że jest gotowa ponieść dodatkowe koszty w wysokości do 5 euro, a tylko 2 proc. ankietowanych zadeklarowało płatność w przedziale od 6 do 20 euro za dzień. 17 proc. głosujących turystów stwierdziło, że nasze pytanie ich nie dotyczy, ponieważ podczas urlopu nie potrzebują dostępu do internetu.

Austriacy i Niemcy mają najmniejsze wymagania dotyczące dostępności internetu

Po dokonaniu analizy wyników w poszczególnych krajach, można wyciągnąć wnioski, że większość turystów chce mieć dostęp do internetu w miejscu noclegowym, podczas wakacyjnego wypoczynku. Rumuni i Portugalczycy mają największą potrzebę dostępności internetu, a opinię tą podziela 7. proc. Greków i Włochów. W Austrii i Niemczech “tylko” 60 proc. deklaruje użytkowanie darmowego Wi-Fi podczas wakacji.

Dodatkowe opłaty za Wi-Fi obniżają atrakcyjność wakacyjnego miejsca

Według użytkowników Zoover, bezpłatny dostęp do internetu jest uważany za jeden z podstawowych udogodnień w obiektach wypoczynkowych. Jeśli ta usługa nie jest bezpłatna, to na pewno znajdzie to odzwierciedlenie w niższej pozycji rankingu miejsc noclegowych na stronach Zoover.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Finalny Firefox 16 z lepszym zarządzaniem pamięcią"