Europejczycy oglądają coraz więcej telewizji i wideo na smartfonach

Europejczycy oglądają coraz więcej telewizji i wideo na smartfonach

Europejczycy oglądają coraz więcej telewizji i wideo na smartfonach
Źródło zdjęć: © Telepolis
13.09.2013 16:00, aktualizacja: 13.09.2013 16:15

Według opublikowanego wczoraj badania comScoreMobiLens, oglądanie treści telewizyjnych i wideo na smartfonach w pięciu największych krajach Unii Europejskiej wzrosło w ostatnim kwartale o 112 proc. (w porównaniu do analogicznego okresu rok temu).

Olbrzymia popularność smartfonów w Unii Europejskiej (ponad 47 proc. wszystkich telefonów komórkowych) sprawia, że ich użytkownicy coraz chętniej wykorzystują je jako narzędzie do oglądania telewizji i filmów wideo. Aż 34,8 proc. z 52,8 milionów użytkowników smartfonów we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii ogląda za ich pośrednictwem swoje ulubione treści.

Aplikacje mobilne takie jak m.in. Ipla, TVN Player, TVP Info pozwalają na zmianę jakości oglądania ulubionych filmów oraz stacji TV i co najważniejsze - na robienie tego w dowolnym miejscu i czasie. To niewątpliwie jeden z kroków milowych w historii i to nie tylko telefonii komórkowej, ale także telewizji - ocenia McCann Worldgroup.

Największy wzrost wykorzystania smartfonów do oglądania treści video odnotowano w Niemczech (15. proc.), Włoszech (124 proc.) i Hiszpanii (110 proc.). W Wielkiej Brytanii wyniósł on 103 proc., zaś we Francji 77 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)