Ericsson głównym dostawcą dla spółek Solorza-Żaka

Aero2, działając wspólnie z Polkomtelem, zawarło z Ericssonem ramową umowę dostawy, integracji i utrzymania elementów dostępowej sieci telekomunikacyjnej oraz umowę utrzymaniową.

Ericsson głównym dostawcą dla spółek Solorza-Żaka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Przedmiotem umowy ramowej jest określenie zasad wykonywania przez Ericssona: dostaw, instalacji (wraz z ewentualną deinstalacją dotychczas eksploatowanych elementów sieci telekomunikacyjnej kupującego) oraz uruchomienia produktów i oprogramowania, a następnie ich zintegrowania z siecią telekomunikacyjną kupującego, deinstalacji i relokacji zastępowanych produktów w tym w szczególności wymiany sieci rdzeniowej; udzielenia uprawnień do korzystania z oprogramowania; szkolenia; rozbudowy sieci telekomunikacyjnej kupującego; innych, dodatkowych świadczeń (w tym dostarczania, wdrażania i integracji produktów), zamówionych przez kupującego.

Przedmiotem umowy utrzymaniowej jest zaś świadczenie przez Ericssona usług bazowych dla sprzętu znajdującego się w okresie gwarancji oraz wszystkich usług dodatkowo zamówionych przez kupującego w okresie gwarancji jak i poza nim. Umowa utrzymaniowa od chwili podpisania obowiązuje po stronie kupującego spółkę Polkomtel, natomiast w stosunku do Aero2 zacznie obowiązywać z momentem realizacji pierwszego zamówienia przez dostawcę na rzecz Aero2.

Umowa ramowa została zawarta na trzy lata, a po upływie tego okresu umowa ramowa staje się umową zawartą na czas nieoznaczony. Z kolei umowa utrzymaniowa została zawarta na 120 miesięcy, ale z możliwością przedłużenia.

_ Na chwilę obecną Fundusz nie jest w stanie oszacować wartości świadczeń wynikających z ww. umów na rzecz Aero2 ze strony dostawcy _ - napisał w komunikacie giełdowym NFI Midas, wyłączny udziałowiec Aero2.

Midas, który w październiku 201. roku podpisał z Huawei list intencyjny w sprawie budowy sieci HSPA+ i LTE, podał też w komunikacie, że w związku z podpisaniem umowy z Ericssonem, w przypadku pomyślnego zakończenia negocjacji objętych listem intencyjnym, Huawei będzie ewentualnie uczestniczył w budowie ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej w technologii HSPA+ (900 MHz), LTE FDD (1800 MHz), LTE TDD (2600 MHz), w charakterze jednego z dostawców elementów wspomnianych sieci, a nie w charakterze wyłącznego dostawcy.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)