Era testuje mobilną pocztę

Era testuje mobilną pocztę
Źródło zdjęć: © Era

10.12.2007 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze w grudniu wybrani klienci Ery z sektora małych i średnich firm będą mogli testować usługę mobilnej poczty elektronicznej - Era mail. Rozwiązanie umożliwia wysyłanie i otrzymywanie maili automatycznie i bezpośrednio z oraz na telefon komórkowy. Do tej pory z podobnej możliwości korzystali wyłącznie użytkownicy urządzeń Blackberry.

Nowa usługa to stały dostęp do poczty elektronicznej z dowolnego miejsca, za pomocą telefonu komórkowego, bez pośrednictwa komputera stacjonarnego, czy laptopa. Wiadomości e-mail przesyłane są tak szybko, jak SMS-y. Można je następnie modyfikować i przesyłać dalej, również z załącznikami.

Oferta skierowana jest do firm i prywatnych użytkowników telefonów abonamentowych, którzy nie posiadają własnych serwerów pocztowych i korzystają z powszechnie dostępnych, internetowych serwisów poczty elektronicznej. Aby aktywować usługę wystarczy znać login i hasło do swojej skrzynki pocztowej.

Era mail dostępna będzie na takich modelach smartfonów,, jak Nokia 6120, Nokia E50, Nokia E51, Nokia N73, Nokia N95, Nokia E61i, Nokia E90 Communicator oraz telefonach Sony Ericsson K610i, Sony Ericsson K550i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K810i, Sony Ericsson W580i. Liczba terminali będzie systematycznie rozszerzana i docelowo obejmie usługą większość telefonów oferowanych przez sieć Era.

Era zaproponuje rozwiązanie w dwóch wersjach: _ Era mail _ - bez możliwości odbierania załączników oraz _ Era mail pro _ - z ich pełną obsługą, w zależności od funkcji dostępnych w danym modelu telefonu. Cena usługi _ Era mail _ to 9,90 zł miesięcznie, a _ Era mail pro _ 23,18 zł miesięcznie (obie ceny brutto, z VAT).

Rozwiązanie _ Era mail _ wdrożono w oparciu o platformę Nokia Intellisyne Mobile Suite. Dzięki niej serwisy poczty elektronicznej uzyskują automatyczne połączenie z telefonem (z zainstalowaną odpowiednią aplikacją, stanowiącą część usługi _ Era mail _), a zarządzanie pocztą jest tak łatwe, jak na komputerze. Aplikacja dostępna jest na różnych typach terminali, począwszy od tanich, wyposażonych w system Java, poprzez bardziej zaawansowane z różnymi wersjami systemu Symbian, po urządzenia z systemem Windows Mobile. Dzięki temu usługa _ Era mail _ dostępna jest na szerokiej gamie telefonów komórkowych. Nie wymaga również instalowania dodatkowych rozwiązań z zakresu IT.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także