Era chce uruchomić mobilną telewizję

Era chce uruchomić mobilną telewizję

Era chce uruchomić mobilną telewizję
09.08.2007 15:24

Polska Telefonia Cyfrowa (operator sieci Era i Heyah) podobnie jak Grupa TP, czy Telefonia Dialog jest kolejnym telekomem, który chce oferować usługi triple play.

Polska Telefonia Cyfrowa (operator sieci Era i Heyah)
podobnie jak Grupa TP, czy Telefonia Dialog jest kolejnym telekomem, który chce oferować usługi triple play. To usługa, która łączy w jednym pakiecie Internet, telefon i telewizję. Jednak w przypadku PTC pomysł jest dopiero w powijakach. Według prezesa zarządu PTC Klausa Hartmanna firma prowadzi dopiero analizy rynku potencjalnych odbiorców usługi.

Do tematu mobilnej telewizji Klaus Hartmann podchodzi jednak w zupełnie inny sposób, niż rywale. Jest zdania, że wszyscy operatorzy powinni …. połączyć siły i stworzyć jedną wspólną platformę do świadczenia tego typu usług. Jednak nie podał konkretnie jak to sobie wyobraża. Powiedział jedynie, że jest otwarty na rozmowy w tej sprawie. Podkreślił jednocześnie, że podstawową działalnością PTC pozostanie telefonia komórkowa.

PTC podała w czwartek wyniki za I półrocze. Obecnie posiada 12 mln 525 tys. abonentów (z czego 3 mln to Heyah). Choć ich liczba wzrosła w stosunku do I półrocza 2006 r. (10,9 mln) to jednak dynamika ich przyrostu jest znacznie mniejsza, niż w latach poprzednich. Dlatego zdaniem Klausa Hartmanna operatorzy będą musieli poszukać dodatkowych źródeł przychodów m.in. oferując więcej niż dotąd usług. Stąd pomysł na mobilną telewizję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)