Era chce uruchomić mobilną telewizję

Strona głównaEra chce uruchomić mobilną telewizję
09.08.2007 15:24
Era chce uruchomić mobilną telewizję

Polska Telefonia Cyfrowa (operator sieci Era i Heyah) podobnie jak Grupa TP, czy Telefonia Dialog jest kolejnym telekomem, który chce oferować usługi triple play.

Polska Telefonia Cyfrowa (operator sieci Era i Heyah)
podobnie jak Grupa TP, czy Telefonia Dialog jest kolejnym telekomem, który chce oferować usługi triple play. To usługa, która łączy w jednym pakiecie Internet, telefon i telewizję. Jednak w przypadku PTC pomysł jest dopiero w powijakach. Według prezesa zarządu PTC Klausa Hartmanna firma prowadzi dopiero analizy rynku potencjalnych odbiorców usługi.

Do tematu mobilnej telewizji Klaus Hartmann podchodzi jednak w zupełnie inny sposób, niż rywale. Jest zdania, że wszyscy operatorzy powinni …. połączyć siły i stworzyć jedną wspólną platformę do świadczenia tego typu usług. Jednak nie podał konkretnie jak to sobie wyobraża. Powiedział jedynie, że jest otwarty na rozmowy w tej sprawie. Podkreślił jednocześnie, że podstawową działalnością PTC pozostanie telefonia komórkowa.

PTC podała w czwartek wyniki za I półrocze. Obecnie posiada 12 mln 525 tys. abonentów (z czego 3 mln to Heyah). Choć ich liczba wzrosła w stosunku do I półrocza 2006 r. (10,9 mln) to jednak dynamika ich przyrostu jest znacznie mniejsza, niż w latach poprzednich. Dlatego zdaniem Klausa Hartmanna operatorzy będą musieli poszukać dodatkowych źródeł przychodów m.in. oferując więcej niż dotąd usług. Stąd pomysł na mobilną telewizję.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)