Energooszczędne płyty główne Asus Energy Star 5.0

Energooszczędne płyty główne Asus Energy Star 5.0

Energooszczędne płyty główne Asus Energy Star 5.0
18.06.2009 14:56, aktualizacja: 18.06.2009 15:13

Asus wprowadza na rynek energooszczędne płyty główne umożliwiające projektantom systemów PC zgodność ze standardem Energy Star 5.0

Jednym z celów Asusa jest ochrona środowiska poprzez wprowadzanie w produktach innowacji zwiększających ich wydajność. Mając ten cel na uwadze, ASUS umożliwił projektantom systemów PC zgodność ze standardem Energy Star 5.0 dzięki swoim energooszczędnym płytom głównym. Płyty główne umożliwiają użytkownikom komputerów optymalizację zużycia energii elektrycznej i tym samym przyczyniają się do oszczędności energii na skalę globalną. Etykietowanie Energy Star to program zainicjowany w 199. roku przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) oraz Amerykański Departament Energii (DOE), mający na celu promowanie energooszczędnych produktów i zmniejszenie wydzielania gazów będących przyczyną efektu cieplarnianego. Standard Energy Star 5.0 wejdzie w życie 1 lipca 2009 roku.

Obraz
© (fot. Asus)

Płyty główne ASUS projektowane z myślą o ochronie środowiska
Projekty płyt głównych ASUS są rezultatem aktywnego wspierania przez firmę tzw. „zielonej technologii”. Spełniają one wymogi dyrektyw o Ograniczeniu użycia niebezpiecznych substancji (RoHS) oraz o Gospodarce zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (WEEE) dzięki ograniczeniu ilości szkodliwych materiałów w samych produktach i w środowisku naturalnym. Dodatkowo, najnowsze innowacje zastosowane w płytach firmy ASUS, na przykład Energy Processing Unit (EPU), pozwalają na jednoczesną kontrolę i minimalizację zużycia energii przez komponenty płyty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)