Emotikony - pismo obrazkowe zamiast kodu PIN

Emotikony - pismo obrazkowe zamiast kodu PIN
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

19.06.2015 09:44, aktual.: 19.06.2015 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjska firma technologiczna jako pierwsza na świecie opracowała system autoryzacji wymagający od użytkownika wybrania czterech znaków emoji zamiast tradycyjnego, cyfrowego hasła.

Z obszernej bazy emocji firma Intelligent Enviroments wyselekcjonowała 44 obrazki, które użytkownik może użyć do tworzenia swojego hasła dostępu. Zastosowanie takiej liczby emotikonek zamiast standardowych cyfr daje 480 razy więcej permutacji, a za tym idzie oczywiście bezpieczeństwo danych użytkownika. Obrazkowe hasła są nie tylko trudniejsze do złamania, ale też łatwiejsze w zapamiętaniu. W formie graficznej możemy zapamiętać o wiele więcej informacji, niż w formie ciągu znaków pisemnych. Badanie przeprowadzone przez firmę na 133. Brytyjczykach wykazało, że 1/3 z nich zapomniała swojego kodu PIN, a co czwarta osoba używała tego samego kodu PIN do różnych zabezpieczeń.

Emoji maję jeszcze jedną kluczową zaletę. Za pomocą nich nie będziemy w stanie utworzyć banalnych haseł w stylu daty urodzenia czy imienia ukochanej osoby, które są łatwe do złamania przez cyberprzestępców. *Intelligent Enviroments prowadzi już rozmowy z wybranymi bankami. Jeśli zakończą się one pomyślnie system *Emoji Passcode zostanie wdrożony już w przyszłym roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowa karta AMD wypada w testach lepiej, niż GTX Titan X

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także