Emotikony - pismo obrazkowe zamiast kodu PIN

Emotikony - pismo obrazkowe zamiast kodu PIN

Emotikony - pismo obrazkowe zamiast kodu PIN
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
19.06.2015 09:44, aktualizacja: 19.06.2015 11:18

Brytyjska firma technologiczna jako pierwsza na świecie opracowała system autoryzacji wymagający od użytkownika wybrania czterech znaków emoji zamiast tradycyjnego, cyfrowego hasła.

Z obszernej bazy emocji firma Intelligent Enviroments wyselekcjonowała 44 obrazki, które użytkownik może użyć do tworzenia swojego hasła dostępu. Zastosowanie takiej liczby emotikonek zamiast standardowych cyfr daje 480 razy więcej permutacji, a za tym idzie oczywiście bezpieczeństwo danych użytkownika. Obrazkowe hasła są nie tylko trudniejsze do złamania, ale też łatwiejsze w zapamiętaniu. W formie graficznej możemy zapamiętać o wiele więcej informacji, niż w formie ciągu znaków pisemnych. Badanie przeprowadzone przez firmę na 133. Brytyjczykach wykazało, że 1/3 z nich zapomniała swojego kodu PIN, a co czwarta osoba używała tego samego kodu PIN do różnych zabezpieczeń.

Emoji maję jeszcze jedną kluczową zaletę. Za pomocą nich nie będziemy w stanie utworzyć banalnych haseł w stylu daty urodzenia czy imienia ukochanej osoby, które są łatwe do złamania przez cyberprzestępców. *Intelligent Enviroments prowadzi już rozmowy z wybranymi bankami. Jeśli zakończą się one pomyślnie system *Emoji Passcode zostanie wdrożony już w przyszłym roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowa karta AMD wypada w testach lepiej, niż GTX Titan X

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)