Trwa ładowanie...
holderName

Elon Musk znów zaskakuje. Tesla ma nowy priorytet. Chodzi o energetykę

Tesla oprócz produkcji samochodów, zajmuje się również fotowoltaiką i projektami magazynowania energii. Elon Musk nie wyklucza, że biznes energetyczny stanie się dla jego firmy ważniejszy niż elektromobilność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk zdradza nowe priorytety Tesli
Elon Musk zdradza nowe priorytety Tesli (Youtube.com)
holderName

- Energetyka będzie dla nas równie dużym, jeśli nie większym biznesem niż produkcja samochodów - zapowiedział Elon Musk. Słowa szefa Tesli mogą dziwić, tym bardziej że padły podczas prezentacji znakomitych wyników kwartalnych, które firma zawdzięcza produkcji pojazdów elektrycznych.

Musk ogłosił w środę, że w trzecim kwartale 2019 roku jego firma przyniosła 143 mln dolarów zysku. Ten świetny wynik to zasługa rozwijającej się produkcji elektryków, która przyniosła 5,35 mld z 6,3 mld dolarów (ok. 85 procent) przychodów Tesli w minionym kwartale.

Przedsiębiorca nie zamierzał długo świętować tego sukcesu i zapowiedział, że przekieruje więcej środków na produkty Tesli związane z magazynowaniem energii.

Czytaj także: Elon Musk tweetuje z kosmosu. Starlink już działa

holderName

Serwis TechCrunch zwraca uwagę, że sektor energetyczny Tesli nie radzi sobie tak dobrze, jak modele samochodów S, X i 3. Wyniki z ostatnich dwóch lat są dalekie od ideału.

Mimo nie najlepszych statystyk Elon Musk zapowiedział podczas środowej konferencji, że sektor energetyczny Tesli w porównaniu do motoryzacyjnego może być większy, ale będzie miał z pewnością podobne znaczenie.

Jednym z dowodów na zmiany priorytetów jest awans Kunala Girotry, który odpowiadał dotąd za rozwijanie Powerwalla - czołowego produktu sektora energetycznego. Teraz obejmie stanowisko dyrektora całego działu.

Instalacje solarne wzrosły w trzecim kwartale o 48 procent - do 43 megawatów. Z kolei liczba instalacji magazynowania energii także nadal rosła, osiągając w trzecim kwartale rekordowy poziom 477 MWh. Firma pochwaliła się również otwarciem 66 nowych stacji doładowania z łączną liczbą 777 przyłączy doładowania. Daje to odpowiednio wzrost o 4 i 6 procent.

Zobacz także: Elon Musk przyznaje: Tesla popełniła "tragiczny błąd"tu wstaw treść

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów