Trwa ładowanie...
d1xpyze

Elon Musk: SpaceX zbuduje wokół Marsa konstelację podobną do Starlink

Elon Musk zdradza coraz więcej tajemnic dotyczących jego planów kolonizacji Marsa. Tym razem firma miliardera SpaceX przedstawiła pomysł związany z budową konstelacji Starlink wokół Czerwonej Planety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)
d1xpyze

Nie jest tajemnicą, że Elon Musk posiada ambitne plany zbudowania miasta na Marsie. Wiążą się z tym również inne wyzwania. Prezes i dyrektor operacyjny SpaceX - Gwynne Shotwell w wywiadzie udzielonym dla magazynu "TIME" przedstawiła zamierzenia firmy dotyczące budowy konstelacji Starlink wokół Marsa i zapewnienia sprawnej komunikacji pomiędzy jego nowymi mieszkańcami.

Elon Musk i plany podboju Marsa

- Gdy zabierzemy ludzi na Marsa, będą potrzebować zdolności do komunikowania się - powiedziała Shotwell podczas wywiadu. Dodała: - właściwie myślę, że jeszcze bardziej krytyczne będzie posiadanie konstelacji takiej jak Starlink wokół Marsa.

Prezes SpaceX podkreśla, że sama konstelacja wokół Marsa nie wystarczy, ponieważ niezbędne będzie stworzenie sprawnie działającego połączenia pomiędzy Czerwoną Planetą a Ziemią. Shotwell przekonywała, że SpaceX zauważa szanse, jakie daje budowa kolonii na innej planecie. Będzie ona schronieniem na wypadek jakiegoś "strasznego wydarzenia na Ziemi", pozwoli ocalić ludzkość i będzie dla niej drugim domem.

d1xpyze

- Elon założył firmę, której głównym celem było zbudowanie zdolności transportowych, pozwalającym ludziom przenosić się na inne planety - powiedziała Shotwell. Dodała - pamiętam, jak rozmawiałam z Elonem w 2002 roku i miał taki ambitny cel. Wtedy brzmiało to absolutnie szalenie, a teraz, prawie 20 lat później, w rzeczywistości nie brzmi tak strasznie.

Zobacz też: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xpyze

Podziel się opinią

Share
d1xpyze
d1xpyze
Więcej tematów