Elon Musk się doigrał. Nurek z Tajlandii skierował sprawę do sądu

Elon Musk się doigrał. Nurek z Tajlandii skierował sprawę do sądu
Źródło zdjęć: © East News | AP Photo/John Raoux
Arkadiusz Stando

18.09.2018 09:50, aktual.: 26.02.2019 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciąg dalszy kontrowersyjnej sprawy Elona Muska. Kilka dni temu miliarder wzywał nurka, aby ten go pozwał. Vernon Unsworth, chociaż z początku nie miał zamiaru się spierać, teraz posłuchał Muska i żąda odszkodowania.

W czasie lipcowej akcji ratunkowej w Tajlandii, gdy w zalanej jaskini było uwięzionych 12 chłopców i trener drużyny piłkarskiej, Elon Musk usilnie próbował pomóc. Gdy pojawił się z ekipą firmy The Boring Company w okolicach jaskini ze swoją łodzią podwodną, pojawiło się wiele głosów, krytykujących jego zachowanie. Zarzutem było m.in. oskarżenie, że chodzi nie o faktyczną pomoc, ale o PR-ową zagrywkę.

Vern Unsworth, brytyjski płetwonurek biorący udział w akcji ratunkowej, udzielił wywiadu dla CNN. Dziennikarze poprosili go o komentarz dotyczący łodzi podwodnej przywiezionej przez Muska. Chyba sami nie spodziewali się, jaką burzę w ten sposób rozpętali. Unsworth mocno skrytykował pomysł przedsiębiorcy, słowami "może sobie ją wsadzić tam, gdzie go to zaboli."

Takie komentarze wyprowadziły Muska z równowagi do tego stopnia, że pewnego z nurków ratujących chłopców z jaskini nazwał pedofilem w jednym ze swoich tweetów. Swoje nieprzemyślane wypowiedzi szybko usunął, ale w internecie nic nie ginie. Sprawa rozeszła się ze sporym echem na całym świecie.

Niedawno Musk wrócił do sprawy z lipca, sugerując Unsworthowi, aby ten go pozwał za zniesławienie. A więc tak też się stało. Wedle pozwu złożonego w sądzie federalnym w Los Angeles, Musk musi wypłacić co najmniej 75 tysięcy dolarów amerykańskich odszkodowania nurkowi za jego słowa.

W swojej skardze, nurek opisał, że Musk oskarżył go o przeprowadzkę do Tajlandii, aby być z młodą dziewczyną w wieku około 12 lat. Unsworth sądzi, że Musk rozpoczął kampanię PR przeciwko samemu sobie.

Thrillery, biografie, książki science-fiction? Pełną bibliotekę wraz z rabatami znajdziesz na stronie Świat Książki promocje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)