Elon Musk pokaże prototyp statku Starship. Są pierwsze zdjęcia z budowy

Elon Musk pokaże prototyp statku Starship. Są pierwsze zdjęcia z budowy

Elon Musk pokaże prototyp statku Starship. Są pierwsze zdjęcia z budowy
Źródło zdjęć: © Elon Musk | SpaceX
Arkadiusz Stando
06.08.2019 12:05

Elon Musk, dyrektor generalny SpaceX, jak zwykle zalał twittera przeciekami dotyczącymi jego kluczowych projektów. Tym razem padło na Starship. Elon Musk zapowiedział podać nam szczegółowy opis swojego statku kosmicznego.

SpaceX od dłuższego czasu już pracuje nad statkiem kosmicznym Starship, oraz jego mniejszą wersją - Starhopper. Ten drugi, będący zaledwie makietą oryginału, został niedawno skutecznie przetestowany. Silnik Raptor uniósł maszynę na około 20 metrów. Kolejny test ma podnieść tą liczbę dziesięciokrotnie.

Starhopper, czyli mały Starship już "skacze"

Pierwszy skok Starhoppera nie do końca się udał. Na szczęście przy kolejnej próbie udało się już wyeliminować usterkę i maszyna dała radę bezpiecznie unieść się w powietrze a także wylądować bez żadnych uszkodzeń. SpaceX udowodniło wówczas sprawność konstrukcji rakiety i właściwie nie ma już przeciwwskazań, aby budować Starship.

Internauci odkryli także, że na 12 sierpnia planowany jest kolejny lot testowy Starhoppera. Chociaż Elon Musk milczał, to ciekawscy wiedzieli gdzie szukać, aby znaleźć informacje. Wystarczyło sprawdzić rejestr zamkniętych dróg w okolicy Boca Chica, gdzie mieści się baza testowa SpaceX.

Elon Musk pokazuje szkielet Starshipa

Oprócz zapowiedzi nowych informacji 24 sierpnia, Elon Musk pokazał także na Twitterze kilka elementów szkieletu statku Starship. Wygląda na to, że tempo prac nad statkiem kosmicznym jest bardzo imponujące, a sam Musk bardzo docenia wysiłki pracowników SpaceX.

Ale to jeszcze nie koniec nowości. Niewykluczone, że do tego czasu może być gotowy kolejny prototyp statku. Tym razem uzbrojony już nie w 1, a 3 silniki Raptor. Według zapowiedzi Elona Muska, a być zdolny do wykonania lotów suborbitalnych, czyli na około 100 km nad Ziemią. To jednak wciąż nic w porównaniu do końcowego produktu, czyli Starshipa. Ten ma posiadać ponad 40 takich silników i mierzyć 117 metrów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)