Elon Musk i SpaceX świętują ponad 100 udanych lotów [Wideo]

Elon Musk i SpaceX świętują ponad 100 udanych lotów [Wideo]

SpaceX
SpaceX
Źródło zdjęć: © SpaceX
26.10.2020 11:54, aktualizacja: 01.03.2022 14:21

SpaceX Elona Muska osiągnęła ważny kamień milowy. Firma ma już na koncie 100 udanych lotów, co zdecydowała się uczcić krótkim nagraniem, na którym możemy zobaczyć najważniejsze starty jej rakiet.

SpaceX to obecnie jedna z najważniejszych firm kosmicznych, która aktywnie współpracuje m.in. z NASA. Plany jej założyciela, Elona Muska są bardzo ambitne, a głównym celem SpaceX ma być zabranie ludzi na Marsa oraz założenie tam pierwszej kolonii. Drugim niewątpliwie ważnym projektem jest konstelacja satelitów Starlink, które mają dostarczać internet do tych miejsc na Ziemi, gdzie do tej pory nie było to możliwe. 

Prace nad Starlink idą pełną parą, a już teraz na niskiej orbicie krąży ponad 800 satelitów, które mogą rozpocząć nadawanie sygnału. Wyprawa na Marsa to zdecydowanie bardziej dalekosiężne plany, jednak SpaceX ma już na swoim koncie niejeden sukces, który przybliża firmę do realizacji celu.

Firma Elona Muska pochwaliła się, że na swoim koncie ma już setkę udanych lotów w kosmos. To ważny kamień milowy, stąd SpaceX zdecydowało się podzielić swoim sukcesem, publikując w mediach społecznościowych nagranie, na którym możemy zobaczyć starty rakiet amerykańskiej firmy. 

Warto przypomnieć, że jedną z najważniejszych misji, w jakich brało udział w ostatnim czasie SpaceX, był pierwszy lot załogowy na ISS. Dzięki współpracy z firmą Elona Muska, NASA nie musiała korzystać z usług Roskosmos, by zabrać swoich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Misja była przełomowa zarówno dla NASA, jak i SpaceX i zakończyła się dużym sukcesem.

Jednak Elon Musk ma również inne ambitne plany, których realizacja zależy od współpracy z NASA. SpaceX jest zaangażowane w misję Artemis, która pozwoli astronautom powrócić na Księżyc już w 2024 roku. Pierwsze loty na Marsa są planowane już w latach 30. XXI wieku. Jeśli SpaceX będzie rozwijać się w takim tempie jak dotychczas, to możemy liczyć na wiele spektakularnych startów i przełomowych misji. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)