Elegancki smartfon na komunię. Polecane modele już od 300 zł

Elegancki smartfon na komunię. Polecane modele już od 300 zł24.04.2019 14:17
Elegancki smartfon na komunię. Polecane modele już od 300 zł
Źródło zdjęć: © East News | Marek Dybas/REPORTER

Na rodzicach, rodzicach chrzestnych oraz na dziadkach ciąży duża presja zarówno w kwestii odpowiedzialności za wychowanie dziecka, jak i za umilenie mu ważnego dnia stosownym prezentem. Jednym z pomysłów na praktyczny upominek jest własny telefon.

Ułatwia komunikację, bawi i wychowuje – prezent na komunię

Smartfon to jeden z popularnych prezentów komunijnych. Zapewnia możliwość komunikacji z dzieckiem w dowolnym momencie oraz jest przydatnym narzędziem w nauce i zabawie. Wiele dzieci właśnie z okazji komunii dostaje swój pierwszy telefon. Większość rodziców czy dziadków stawia na funkcjonalny charakter takiego upominku i jego rozsądną, niewysoką cenę. Ważne jest, aby wybrać model funkcjonalny i dobrej jakości, aby jak najlepiej posłużył dziecku.

289803969088551930
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Strozyk/REPORTER

Jaki smartfon dla dziecka na komunię?

Intuicyjna, dość prosta obsługa, trwała obudowa, która zapobiegnie uszkodzeniu urządzenia w razie upadku i jasny, czytelny wyświetlacz to podstawowe (poza ceną) kryteria doboru telefonu jako upominku na komunię. Prezent w postaci smartfona ma przede wszystkim umożliwiać sprawną komunikację z dzieckiem, a w dalszej kolejności zabawę. Przyda się też do tworzenia i odtwarzania materiałów multimedialnych pomocnych w nauce i utrwali wspomnienia np. z wycieczki.

Oferty warte uwagi to smartfony uznanych marek, z korzystnymi opiniami użytkowników, bez skłonności do częstych awarii oraz z wydajnymi parametrami, które pozwolą dziecku bez problemu skorzystać z dostępnych funkcji smartfona. Ceny urządzeń odpowiednich jako prezent na komunię oscylują między 300 a 1 tys. zł.

Duże potrzeby i mało kasy — jak to pogodzić?

Do niedawna droższa elektronika użytkowa była zarezerwowana jako prezent komunijny dla zamożniejszych osób. Wiele dzieci marzyło o tym, aby z tej wyjątkowej okazji dostać np. laptop, duży elegancki tablet lub konsolę, ale w tej kategorii doradza się ostrożność. Nie każde dziecko w wieku komunijnym potrzebuje takiego urządzenia na wyłączność, a ponadto istnieje spore ryzyko uszkodzenia np. delikatnego wyświetlacza lub nadużywania konsoli kosztem czasu na naukę. Dlatego warto dobrać od razu odpowiednią osłonę dedykowaną do konkretnego modelu.

Elektronika użytkowa na prezent - smartfony

Zdarza się, że dziecko samo wybiera prezent, na który nie stać rodzica chrzestnego. To trudna sytuacja, bo zależy nam na tym, aby sprawić dziecku radość. Jeśli marzy ono o pięknym telefonie z dużym, kolorowym wyświetlaczem, jaki ma koleżanka z ławki, warto po prostu poszukać odpowiedniej okazji i np. kupić mniejszy model w odpowiednim kolorze, różowy dla dzewczynki i błękitny lub szary dla chłopca.

Smartfony często drożeją tuż przed sezonem komunijnym, dlatego warto zastanowić się nad zakupem nieco wcześniej bądź nie sugerować się sugestiami sprzedawcy. Wybierzmy polecany model zawczasu, a nie będziemy zmuszeni do zakupu dostępnych urządzeń w ofercie, która tuż przed komuniami staje się dużo węższa i mniej atrakcyjna.

289803969089207290
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Kula
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)