E3 2016: Xbox One S będzie mniejszy i lepszy?

E3 2016: Xbox One S będzie mniejszy i lepszy?

E3 2016: Xbox One S będzie mniejszy i lepszy?
Źródło zdjęć: © chip.pl
13.06.2016 07:27, aktualizacja: 13.06.2016 11:35

Pogłoski na temat nowej, mocniejszej wersji konsoli Microsoftu pojawiały się już od dłuższego czasu, ale Microsoft konsekwentnie im zaprzeczał

Wygląda na to, że Microsoft szykuje na E3 prawdziwe "wejście smoka" w postaci nowej, lepszej konsoli do gier: Xbox One S. I już od początku ciekawszej, nawet jeśli skupimy się na początek na samym wyglądzie zewnętrznym. Biała (!) obudowa, przystosowana do stawiania w pionie lub w poziomie, jest aż o ok. 4. procent mniejsza od zwykłego Xbox One i przyciąga oko całkiem ciekawym designem.

W środku urządzenia znajdzie się m.in. 2-terabajtowy dysk twardy i układ graficzny, który obsłuży zarówno rozdzielczość 4K, jak i wyświetlanie obrazu w technologi HDR (High Dynamic Range). Innymi słowy, Xbox One S jest gotowy do obsługi najlepszych współczesnych telewizorów. Usprawniony został również kontroler (gamepad) sprzedawany w komplecie z nową konsolą.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Rzecznik prasowy Microsoftu, zapytany o przeciek informacji dotyczących Xbox One S, zachował się dość interesująco. Nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył. Szczerze mówiąc, napisał tylko tyle: "¯_(ツ)_/¯ ".

Największymi niewiadomymi są w tym momencie cena nowej konsoli i data jej rynkowej premiery. Ale obu rzeczy dowiemy się pewnie już niebawem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Facebook zmusi nas do korzystania z kolejnej aplikacji?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)