E‑rope - skakanka, która naładuje baterie

E-rope - skakanka, która naładuje baterie
Źródło zdjęć: © yankodesign.com

23.06.2010 12:35, aktual.: 23.06.2010 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trening ze skakanką może pomóc w spalaniu kalorii. Dodatkowo wytworzona podczas ćwiczeń energia może być w odpowiedni sposób przetworzona i wykorzystana, np. do naładowania baterii. Na taki pomysł wpadł...

Trening ze skakanką może pomóc w spalaniu kalorii. Dodatkowo wytworzona podczas ćwiczeń energia może być w odpowiedni sposób przetworzona i wykorzystana, np. do naładowania baterii.

Na taki pomysł wpadł Kyung Guk Lee. Jego projekt nosi nazwę E-rope. Specjalna skakanka, ma umożliwić naładowanie popularnych akumulatorków (Ni-Cd / Ni-MH) zasilających aparaty fotograficzne, odtwarzacze multimedialne, latarki itp. W założeniu, już po 2. minutach skakania bateria ma być w pełni naładowana. O przebiegu całego procesu mają informować diody LED.

Zasada działania urządzenia polega na zamianie energii kinetycznej, wytwarzanej podczas ruchów, na energię elektryczną, która następnie dostarczona do akumulatora.

Pomysł jest bardzo ciekawy. Niestety, jak na razie e-rope jest tylko projektem koncepcyjnym i nie wiadomo czy zostanie on zrealizowany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)