Dziwne znaki przy mieszkaniach. Lokatorzy podejrzewają, że to tajny kod złodziei

Dziwne znaki przy mieszkaniach. Lokatorzy podejrzewają, że to tajny kod złodziei
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Karolina Modzelewska

11.08.2020 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jednym z bloków na Ursynowie zaczęły pojawiać się dziwne znaki przy mieszkaniach. Jego lokatorzy uważają, że może to być tajny sposób komunikacji pomiędzy złodziejami. Obawiają się włamań.

O tajemniczych znakach w jednym z bloków na Ursynowie donosi m.in. portal domiporta.pl. Informacji nie zostały jednak potwierdzone żadnym oficjalnym komunikatem. Również Policjanci z Komendy Rejonowej Policji na Ursynowie, poproszeni o komentarz w sprawie przez "Super Express" twierdzą, że nie mieli żadnych zgłoszeń w tej kwestii od mieszkańców warszawskiej dzielnicy.

Znaki przy mieszkaniach

Lokatorzy jednego z ursynowskich bloków uważają, że tajemnicze znaki przy mieszkaniach mogą być sprawką złodziei. Pojawiające się napisy łączą również z podejrzanymi incydentami, które miały występować ostatnio.

Według relacji jednej z mieszkanek bloku ktoś szarpał za jej drzwi, a kiedy zorientował się, że są zamknięte, oddalił się z bloku. Kobieta przez okno widziała mężczyznę wyposażonego w dużą torbę. Inni lokatorzy zauważyli, że przy ich mieszkaniach znajdują się znaki "X". Podobne symbole widzieli na klatkach schodowych np. "X" ze strzałką w górę.

Tajemnicze symbole

Informacje o symbolach w jednym z bloków na Ursynowie nie są potwierdzone. Trudno ocenić, czy odpowiadają za nie złodzieje planujący włamanie, do któregoś z mieszkań. Nie od dziś wiadomo jednak, że włamywacze bardzo często wyróżniają się niezwykłą kreatywnością, a jak mówi znane powiedzenie "okazja czyni złodzieja". Dlatego, aby uniknąć przykrych niespodzianek ,warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i przed wyjściem z mieszkania sprawdzić, czy aby na pewno drzwi zostały zamknięte na klucz.

O oficjalny komentarz w sprawie poprosiliśmy Komendę Rejonową Policji Warszawa II, czekamy na odpowiedź.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)