Dziś startuje IFA - targi elektroniki konsumenckiej

Dziś startuje IFA - targi elektroniki konsumenckiej

Dziś startuje IFA - targi elektroniki konsumenckiej
01.09.2010 13:59

Dziś rozpoczynają się w Berlinie targi IFA. Jest to jedna z największych tego typu imprez na świecie. Jedną z jej ogromnych zalet jest fakt, że pokazywane tam premierowe urządzenia z reguły bardzo szybko można znaleźć na sklepowych pułkach. Do czwartku trwają dni prasowe, natomiast od piątku hale targowe z ekspozycjami około 1000 wystawców będą dostępne dla zwiedzających.

Targi IFA koncentrują się na elektronice użytkowej, którą konsument już niedługo będzie mógł kupić w swoim sklepie. Według doniesień niektórych koncernów, zaprezentowane nowości jeszcze we wrześniu będą do kupienia w Europie. Nie należy spodziewać się natomiast spektakularnych premier prototypów, które pokazują technologiczne możliwości wielkich koncernów, jednak i tak, kilka ciekawych nowości się zapowiada. LG zaprezentuje najcieńszy telewizor OLED o grubości zaledwie 2,9. mm i przekątnej 31 cali, Panasonic ma pokazać konsumencką kamerę wideo 3D, a Samsung jest z kolei „podejrzewany” o pokazanie tabletu, mającego konkurować z iPadem. Tabletów możemy spodziewać się także od innych firm.

Obraz

Oprócz tego IFA powinna stać pod znakiem 3D. Większość firm zaprezentuje najnowsze modele telewizorów, odtwarzaczy Blu-Ray etc. dostarczających rozrywki w trójwymiarze. To, co w zeszłym roku budziło tylko ciekawość zwiedzających, w tym roku zapewne zajmie sporą część stoisk. Oprócz telewizji 3D, na IFA zostaną pokazane najnowsze modele aparatów cyfrowych, nawigacji satelitarnych GPS, telefonów komórkowych, ale także naszpikowanego elektroniką sprzętu AGD. Ciekawie może wyglądać stoisko firmy Denon, która w tym roku obchodzi 10. lecie swojego istnienia.

Wirtualna Polska, jak co roku, będzie uczestniczyła w targach IFA. Jeśli chcecie, abyśmy zwrócili szczególną uwagę na jakiś sprzęt, bądź technologie, napiszcie o tym w komentarzach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)