#dziejesięnażywo: czy producenci postarzają sprzęt, prawa pieszych na drodze i tanie bilety lotnicze

Strona główna#dziejesięnażywo: czy producenci postarzają sprzęt, prawa pieszych na drodze i tanie bilety lotnicze
07.10.2015 15:15
#dziejesięnażywo: czy producenci postarzają sprzęt, prawa pieszych na drodze i tanie bilety lotnicze
Źródło zdjęć: © Fotolia

Czy współcześnie produkowany sprzęt jest coraz mniej trwały? Czy rzeczywiście mamy do czynienia z zakrojonym na szeroką skalę „planowym postarzaniem produktów”? Wiele osób twierdzi, że sprzęt wyprodukowany kilkanaście lat temu działa bezawaryjnie do dziś, z kolei ten produkowany współcześnie psuje się tuż po okresie gwarancji. Czy rzeczywiście zatem producenci tak projektują swoje urządzenia, żeby działały znacznie krócej, czy to tylko mit?

W programie poruszymy temat dotyczący wszystkich Polaków, bo przecież wszyscy jesteśmy pieszymi. Z ekspertami rozmawiamy o tym jakie powinno być prawo. Czy to piesi powinni mieć bezwzględne pierwszeństwo, jak chce Sejm? A może jednak nie, Senat odrzucił bowiem właśnie sejmową poprawkę do kodeksu drogowego. Zastanawiamy się nad przewagami każdego z rozwiązań prawnych, bo chodzi o bezpieczeństwo pieszych, którzy w starciu z autami nie mają szans, o czym dobitnie świadczą policyjne statystyki.

W drugiej części porozmawiamy o tym, współcześnie produkowany sprzęt jest coraz mniej trwały? Czy rzeczywiście mamy do czynienia z zakrojonym na szeroką skalę "planowym postarzaniem produktów"? Wiele osób twierdzi, że sprzęt wyprodukowany kilkanaście lat temu działa bezawaryjnie do dziś, z kolei ten produkowany współcześnie psuje się tuż po okresie gwarancji. Czy rzeczywiście zatem producenci tak projektują swoje urządzenia, żeby działały znacznie krócej, czy to tylko mit?

Na koniec dowiemy się wszystkiego na temat tanich biletów lotniczych. Nasi eksperci podzielą się sposobami na znajdowanie przelotów w najatrakcyjniejszych cenach. Zdradzą, które kierunki są obiektywnie najtańsze i kiedy warto je rezerwować. Czy wcześniej zawsze znaczy taniej? Dowiemy się także, na jakie pułapki trzeba zwracać uwagę podczas kupowania biletów u tanich przewoźników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)