Dwa nowe superzoomy Canon'a: PowerShot SX520 i SX400

Dwa nowe superzoomy Canon'a: PowerShot SX520 i SX400
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.08.2014 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon pokazał dwa nowe aparaty hybrydowe z obiektywami typu superzoom - PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS. Mimo, że aparaty wyposażone są odpowiednio w 42- i 30-krotny zoom optyczny, to mogą się pochwalić całkiem kompaktową konstrukcją.

PowerShot SX52. HS jest wyposażony w 42-krotny zoom optyczny, który umożliwia uchwycenie szerokiej gamy obiektów. 24 mm szerokokątny obiektyw powinien poradzić sobie z fotografowaniem rozległych scen, podczas gdy maksymalna ogniskowa wynosząca 1008 mm umożliwia rejestrowanie szczegółów oddalonych obiektów.

SX52. HS wyposażono w tryb kadrowania Zoom Framing Assist Auto, który automatycznie dostosowuje zbliżenie do fotografowanych obiektów. Gdy przedmiot zbliża się do granicy ujęcia, aparat sam wykrywa i oddala obraz zatrzymując fotografowany obiekt w kadrze. Także w przypadku zbliżania się obiektu, aparat automatycznie oddala perspektywę tak, by utrzymać rozmiar fotografowanego obiektu w odpowiednich proporcjach.

PowerShot SX40. IS posiada 30-krotny zoom optyczny, jednak dzięki niewielkiej konstrukcji aparat można mieć zawsze przy sobie. Zakres ogniskowych 24-720 mm pozwala wykonywać zarówno zdjęcia portretowe, jak i krajobrazowe, czy zdjęcia „tele”.

Obraz
© SX400 IS (fot. Materiały prasowe)

Oba modele posiadają optyczny stabilizator obrazu z technologią Intelligent IS. Automatyka wykrywa do 8 różnych typów scen, analizuje oddzielnie każdą z nich i automatycznie dostosowuje tryb stabilizacji.

PowerShot SX52. HS jest wyposażony w system HS, który łączy procesor DIGIC 4+ z 16 MP matrycą CMOS z tylnym podświetleniem, co poprawia kolorystykę zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Z kolei PowerShot SX400 IS wyposażony został w 16 MP matrycę CCD oraz także procesor DIGIC 4+.

SX52. HS posiada tryb Creative Shot. Przy jego użyciu wystarczy nacisnąć spust migawki i aparat automatycznie wybierze jeden z 46 efektów kreatywnych pogrupowanych w cztery kategorie. Tryb ten pozwala uzyskać nową perspektywę tworząc dodatkowo pięć różnych wersji jednego ujęcia – każde z innym efektem. Z kolei PowerShot SX400 IS posiada gamę filtrów kreatywnych, takich jak rybie oko czy zdjęcia monochromatyczne. Oba aparaty mogą rejestrować materiały wideo w jakości HD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)