DualBIOS na wszystkich płytach głównych Gigabyte

DualBIOS na wszystkich płytach głównych Gigabyte13.07.2009 12:18
DualBIOS na wszystkich płytach głównych Gigabyte

Gigabyte wprowadza opatentowaną technologię DualBIOS na wszystkich produkowanych przez siebie płytach głównych. Rozwiązanie nie należy wprawdzie do nowości na rynku, jednak dotychczas było stosowane wyłącznie w droższych modelach. Duża popularność tej technologii skłoniła producenta do zastosowania jej w pełnej gamie produktów.

Gigabyte wprowadza opatentowaną technologię DualBIOS we wszystkich produkowanych przez siebie płytach głównych. Rozwiązanie nie należy wprawdzie do nowości na rynku, jednak dotychczas było stosowane wyłącznie w droższych modelach. Duża popularność tej technologii skłoniła producenta do zastosowania jej w pełnej gamie produktów.

*Czym jest DualBIOS i jak działa? * DualBIOS to technologia, która przydaje się w przypadkach, gdy BIOS ulega uszkodzeniu podczas aktualizacji lub wskutek działania wirusów. Z reguły jedynym sposobem na przywrócenie operatywności systemu w takim przypadku jest odesłanie płyty głównej do serwisu w celu wymiany BIOSu.

Płyty główne wspierające DualBIOS są wyposażone w dwa oddzielne układy BIOS, z których jeden pełni rolę "głównego", drugi natomiast jest układem "zapasowym". W przypadku, gdy "główny" chip ulegnie uszkodzeniu, "zapasowy" automatycznie przejmuje jego zadania, dzięki czemu możliwe jest uruchomienie systemu i dalsze jego działanie bez konieczności wymiany uszkodzonego BIOSu.

Dużą zaletą technologii DualBIOS jest fakt, że nie wymaga ona ingerencji użytkownika a proces przywracania operatywności systemu jest niemal natychmiastowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)