DualBIOS na wszystkich płytach głównych Gigabyte

DualBIOS na wszystkich płytach głównych Gigabyte

13.07.2009 12:18, aktual.: 13.07.2009 13:50

Gigabyte wprowadza opatentowaną technologię DualBIOS na wszystkich produkowanych przez siebie płytach głównych. Rozwiązanie nie należy wprawdzie do nowości na rynku, jednak dotychczas było stosowane wyłącznie w droższych modelach. Duża popularność tej technologii skłoniła producenta do zastosowania jej w pełnej gamie produktów.

Gigabyte wprowadza opatentowaną technologię DualBIOS we wszystkich produkowanych przez siebie płytach głównych. Rozwiązanie nie należy wprawdzie do nowości na rynku, jednak dotychczas było stosowane wyłącznie w droższych modelach. Duża popularność tej technologii skłoniła producenta do zastosowania jej w pełnej gamie produktów.

*Czym jest DualBIOS i jak działa? * DualBIOS to technologia, która przydaje się w przypadkach, gdy BIOS ulega uszkodzeniu podczas aktualizacji lub wskutek działania wirusów. Z reguły jedynym sposobem na przywrócenie operatywności systemu w takim przypadku jest odesłanie płyty głównej do serwisu w celu wymiany BIOSu.

Płyty główne wspierające DualBIOS są wyposażone w dwa oddzielne układy BIOS, z których jeden pełni rolę "głównego", drugi natomiast jest układem "zapasowym". W przypadku, gdy "główny" chip ulegnie uszkodzeniu, "zapasowy" automatycznie przejmuje jego zadania, dzięki czemu możliwe jest uruchomienie systemu i dalsze jego działanie bez konieczności wymiany uszkodzonego BIOSu.

Dużą zaletą technologii DualBIOS jest fakt, że nie wymaga ona ingerencji użytkownika a proces przywracania operatywności systemu jest niemal natychmiastowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)