DSL‑N13, konfiguracja ADSL i WiFi nigdy nie była łatwiejsza

DSL-N13, konfiguracja ADSL i WiFi nigdy nie była łatwiejsza
Źródło zdjęć: © Asus

11.08.2008 12:49, aktual.: 11.08.2008 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bezprzewodowy router DSL-N13, łącząc w sobie możliwości
bezprzewodowego routera, modemu ADSL oraz serwera wydruku i FTP, to
wielofunkcyjne urządzenie jest zgodne ze standardami ADSL 2 oraz ADSL
2+ oraz bezprzewodowym standardem 802.11N Umożliwia także podłączenie
drukarek USB oraz prostą konfigurację serwera FTP

Bezprzewodowy router DSL-N13, łącząc w sobie możliwości bezprzewodowego routera, modemu ADSL oraz serwera wydruku i FTP, to wielofunkcyjne urządzenie jest zgodne ze standardami ADSL 2 oraz ADSL 2+ oraz bezprzewodowym standardem 802.11N Umożliwia także podłączenie drukarek USB oraz prostą konfigurację serwera FTP. Co więcej, DSL-N13 jest prosty w konfiguracji – udostępniając gamę aplikacji ułatwiających przygotowanie urządzenia do pracy.

Szybka konfiguracja połączenia ADSL
DSL-N13 obsługuje standardy transmisji danych ADSL 2 oraz ADSL 2+ - z możliwością osiągnięcia transferów pobierania na poziomie 24Mbps. Wspomagane bogatą bazą operatorów, urządzenie potrafi automatycznie wykryć ustawienia lokalnego operatora (VPI/VCI oraz rodzaj połączenia na większości obszarów w których stosowane są otwarte standardy ADLS. Bez konieczności skomplikowanej konfiguracji ADSL użytkownik może rozpocząć pracę z routerem DSL-N13 za pomocą paru kliknięć!
_ * - Zależne od operatora i odległości od użytkownika do urządzeń centrali _
*
Łatwe i szybkie udostępnianie plików z AiDisk *Dzięki dołączonemu przewodnikowi funkję AiDisk można skonfigurować w 5 prostych krokach. i wykorzystać funkcję ASUS DDNS pozwala użytkownikowi dzielić pliki z przyjaciółmi. Wbudowany serwer DDNS jest całkowicie darmowy i pozwala zarejestrować unikalną nazwę urządzenia powiązaną z dynamicznym adresem IP (np. ftp://twojanazwa.asuscomm.com), bez konieczności pamiętania skomplikowanych adresów IP lub URL. Także dzięki możliwości wykorzystania dysków USB, użytkownik ma możliwość skonfigurowania prostego serwera FTP w domu, a do konfiguracji wymagane jest tylko utworzenie konta i podanie do niego hasła oraz wybór plików, które będziemy chcieli udostępnić. Dostęp do stworzonego serwera mamy z takich urządzeń jak notebooki, PDA oraz smartphony, a jedynym wymogiem jest posiadanie dostępu do Internetu. Dzięki temu ważne pliki mogą zostać od razu zarchiwizowane bezpośrednio na dysku podłączonym do routera DSL-N13.
*

Obraz
© DSL-N13 (fot. ASUS)

Wbudowany serwer wydruku - bezprzewodowe udostępnianie usług drukowania*
Kolejną funkcją użytkową routera DSL-N13 jest wbudowany serwer wydruku. Opcja ta umożliwia użytkownikom podłączenie drukarki USB do urządzenia i udostępnienie jej każdemu bez ponoszenia dodatkowych kosztów zakupu oddzielnego serwera wydruków i konieczności posiadania włączonego komputera PC 24h na dobę. Po prostu podłącz drukarkę do routera DSL-N13, a narzędzie ASUS Device Discovery automatycznie udostępni ją innym użytkownikom sieci LAN.
_ * - Uwaga: Zapoznaj się z listą obsługiwanych drukarek na stronie firmowej ASUS. _
*
EZQoS – Przepustowość na żądanie **
DSL-N13 posiada funkcję nadawania priorytetów przesyłanych danych. Dzięki opcji Bandwidth-on-Demand (Przepustowość na żądanie), użytkownicy mogą w prosty sposób, przy pomocy jednego kliknięcia, alokować posiadaną przepustowość łącza internetowego, w zależności od indywidualnych wymagań poszczególnych aplikacji, takich jak FTP, P2P, gry czy głosowe rozmowy przez Internet, przydzielając im zwiększone lub zmniejszone pasmo. Umożliwia to płynne korzystanie z dostępnego pasma kilku aplikacjom jednocześnie.

Sugerowana cena detaliczna - 349 złotych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)