Drukarki OKI C110 i C130n - kolorowy druk w cenie czarno-białego

Drukarki OKI C110 i C130n - kolorowy druk w cenie czarno-białego

28.08.2009 14:27, aktual.: 28.08.2009 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

OKI Printing Solutions wprowadza na rynek nową serię kolorowych drukarek A4, które dopełniają ofertę firmy i stanowią propozycję dla najmniejszych firm i zaawansowanych użytkowników domowych. Codzienne zapotrzebowanie druku w małych firmach to głównie wykonywanie niewielkiej ilości czarno-białych wydruków oraz okazjonalnych wydruków w kolorze.

Odpowiedzią na takie potrzeby są nowe drukarki OKI C11. i C130n, które charakteryzują się dużą szybkością druku czarno-białego, wysoką jakością wydruków oraz elastycznością połączeń oferując możliwość pracy w sieci. Ponadto ich kluczową zaletą jest konkurencyjna cena, będąca w zasięgu możliwości nawet niewielkich przedsiębiorstw.

Wraz z wprowadzeniem na rynek C11. i C130n, OKI Printing Solutions wkracza do sektora rynku, w którym chce zdecydowanie zaznaczyć swoją obecność. Dostosowując swoją ofertę do wymagań klientów, OKI naturalnie uwzględnia również klientów, których zapotrzebowanie na wydruki są niewielkie, ale wymagają oni wysoce korzystnej relacji jakość/cena.

Obraz
© (fot. OKI)

Szybkość wydruku w czerni sięga 2. str./min oraz 5 str./min. w kolorze, co jest wyraźną wskazówką odnośnie przeznaczenia drukarki. OKI C100 oferuje możliwość korzystania z wbudowanego portu USB bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. Dodatkową użytecznością zastosowaną w C130n jest karta sieciowa, opcjonalna funkcja druku dwustronnego oraz czytelny wyświetlacz LED ułatwiający obsługę drukarki. W obu modelach wykorzystano czteroprzebiegową technologię prowadzenia papieru.

Dla niewielkich firm bardzo ważnym aspektem jest wsparcie serwisowe w postaci trzyletniej gwarancji, jaką objęte są wszystkie produkty OKI, w tym również nowa seria C100. Dodatkowym argumentem dla klientów dbających o ochronę środowiska jest zgodność OKI C100 z normą Energy Star.

Drukarki są dostępne w sprzedaży od 27 sierpnia po sugerowanej cenie 592 PLN netto (OKI C110) oraz 913 PLN netto (OKI C130n).

C110:
 szybkość wydruku: 19 str/min. w czerni oraz 5 str./min. w kolorze
 wygodny port USB  obsługa GDI
 standardowa rozdzielczość 600 x 600 dpi x 1 bit, rozdzielczość maksymalna 1200 x 600 dpi x bit
 podajnik o pojemności 200 arkuszy
 wykorzystanie wysokowydajnych materiałów eksploatacyjnych: kartridże o wydajności do 2500 stron
 zgodność z normą Energy Star

C130n:
 szybkość wydruku: 20 str/min. w czerni oraz 5 str./min. w kolorze
 wygodny port USB
 opcjonalna funkcja wydruku dwustronnego
 obsługa PCL/Postscript
 rozdzielczość 600 x 600 dpi x 4 bity
 podajnik standardowy o pojemności 200 arkuszy
 podajnik opcjonalny o pojemności do 500 arkuszy
 wyświetlacz LED
 zgodność z normą Energy Star

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)