Drukarką 3D w koronawirusa. W ciągu jednego dnia zaopatrzyli szpital w Zielonej Górze

Drukarką 3D w koronawirusa. W ciągu jednego dnia zaopatrzyli szpital w Zielonej Górze
Źródło zdjęć: © Facebook.com

22.03.2020 10:09, aktual.: 23.03.2020 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łukasz Więcek, Justyna Więcek oraz Eliza Zaborowska bohaterami szpitala w Zielonej Górze. Poprzez wykorzystanie druku 3D wyposażyli placówkę w przyłbice ochronne, których brakuje z powodu epidemii koronawirusa.

Kryzys związany z koronawirusem powoduje ogromne braki sprzętowe w szpitalach w Polsce i na całym świecie. Niedawno nawet sam Elon Musk zadeklarował chęć pomocy w produkcji respiratorów dla amerykańskich szpitali.

Bohaterowie szpitala w Zielonej Górze. Pomogli w walce z koronawirusem

Jednak nie trzeba być miliarderem, żeby móc skutecznie zmieniać rzeczywistość. Przykład dali Łukasz Więcek, Justyna Więcek oraz Eliza Zaborowska, którzy wykorzystali farmę drukarek 3D do wyprodukowania przyłbic ochronnych dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze.

Ich wyczyn został wyróżniony na fanpage'u szpitala. Jak stwierdzilł obdarowany szpitalny personel, teraz w jeden dzień dostali "więcej sprzętu tego typu niż do tej pory mogli nawet marzyć".

Dodatkowo poinformowano, że celem dobroczyńców jest wyprodukowanie aż 1,2 tys. tego rodzaju sprzętu. To ilość, która może "starczyć dla całego regionu".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (597)