Dron przeleciał tuż nad kraterem. Zrobił spektakularne ujęcia [WIDEO]

Dron przeleciał tuż nad kraterem. Zrobił spektakularne ujęcia [WIDEO]

Dron przeleciał tuż nad kraterem. Zrobił spektakularne ujęcia [WIDEO]
Źródło zdjęć: © YouTube.com | Live Storms Media
Adam Gaafar
06.11.2021 20:19

Mieszkańcy La Palmy, wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich, nadal zmagają się z erupcją wulkanu Cumbre Vieja. Przedstawiciele Live Storms Media ukazali niedawno potęgę żywiołu, filmując wulkan z bardzo bliskiej odległości.

Nagranie zostało wykonane za pomocą drona, który przeleciał m.in. nad kraterem Cumbre Vieja. Na udostępnionym w sieci materiale widać tumany dymu oraz lawę wydobywającą się z wnętrza.

Nie wiadomo, kiedy zakończy się aktywność wulkaniczna na La Palmie, która trwa już ponad półtora miesiąca. Tylko pod koniec października Krajowy Instytut Geograficzny odnotował ponad 40 wstrząsów sejsmicznych na wyspie.

W ciągu ostatnich 24 godzin do atmosfery zostało wyrzuconych ok. 10 tysięcy ton dwutlenku siarki. Lawa objęła już powierzchnię 10 km kwadratowych i zniszczyła ok. 3 tys. budynków. Oznacza to, że niszczycielski żywioł uszkodził blisko 500 kolejnych domostw w ciągu zaledwie pięciu dni.

11-2-2021 La Palma Volcano eruption- Insane drone video from edge of caldera

Erupcja wulkanu nie odstrasza jednak turystów, którzy tłumnie przybywają na La Palmę, by oglądać to zjawisko. Jak informowała niedawno Polska Agencja Prasowa, lokalny rząd uruchomił dla gości bezpłatne autobusy wahadłowe, które zmierzają do punktu widokowego Kościoła Tajuna, skąd chętni mogą obserwować erupcję Cumbre Vieja.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)