Drewniane etui na telefon - co jest źródłem jego popularności?

Drewniane etui na telefon - co jest źródłem jego popularności?

Drewniane etui na telefon - co jest źródłem jego popularności?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.06.2019 15:36

Każdy niemal człowiek posiada smartfona. Co więcej, prawie każdy telefon wygląda tak samo. Co jednak zrobić, żeby nadać mu unikalny wygląd? Na myśl od razu nasuwają się estetyczne etui – i to dobra myśl. Należy jednak zaznaczyć, że ostatnimi czasy można zaobserwować modę na szczególny rodzaj tego typu produktów. Mianowicie, coraz częściej ludzie zaopatrują się w etui z drewna.

Warto wiedzieć, że etui na telefon jest bardzo ważnym asortymentem każdego aktywnego użytkownika smartfonów. Dlaczego? Mimo ogromu możliwości, jakie dają nam obecne telefony, to należy zaznaczyć, że posiadają ogromną wadę – niezwykle łatwo jest je uszkodzić. Warto tutaj dodać, że najlepiej sprawdzają się etui na telefon, które wystają odrobinę ponad ekran. Dlaczego? Zapewniają dużo większe bezpieczeństwo podczas upadku. Kiedy telefon spadnie na płaskie, twarde podłoże – ekranem nie dotknie nawet owego podłoża. Jeżeli użytkownik doskonale wie, że jego telefon często jest narażony na upadki – powinien celować właśnie w takie etui.

Jednak nie można zapominać o walorach wizualnych – telefon w ciekawym etui po prostu wyróżnia się na tle innych smartfonów. Co więcej, może on prezentować się na tyle wyjątkowo, że może stać się pewnego rodzaju wizytówką. Jeżeli chodzi o estetykę, najlepiej sprawdzi się drewniane etui na telefon.

Etui lub też inaczej case na telefon z drewna jest produktem unikalnym. Niestety, takie akcesoria charakteryzują się ceną znacznie wyższą od swoich plastikowych i silikonowych 'braci', jednak bezpieczeństwo i estetyka są warte tej ceny.

Dlaczego jednak jest tak wysoka, przecież drewno nie jest bardzo drogim materiałem? Trzeba wiedzieć, że standardowe etui na telefon pochodzi z masowej produkcji, gdzie na godzinę powstaje cała masa identycznych modelów. W przypadku etui z drewna nie jest to już możliwe. Każdy case na telefon z drewna jest wytwarzany osobno, dzięki czemu można zawdzięczać niepodważalną unikatowość tych produktów. Co więcej, standardowe etui jest odlewane w całości z formy, z kolei drewniane musi zostać dopiero umieszczone w elastycznej powłoce, w którą włoży się telefon.

Dodatkowo należy wiedzieć, że każde etui na telefon musi być dostosowane do konkretnego telefonu, dlatego poszczególne modele różnią się między sobą wysokością, szerokością, grubością, rozmieszczeniem otworów na wejście jack 3.5 mm, kabel ładowania, aparat, czytnik linii papilarnych, przycisk włączania, przyciski do sterowania głośnością itd.

Case na telefon z drewna jest produktem unikatowym, ponieważ każdy kawałek drewna jest inny. Różni się fakturą, rozmieszczeniem słojów, odcieniem itd. Co więcej, przeglądając liczne strony internetowe można natknąć się na drewniane etui na telefon z różnych gatunków drewna. Tutaj może być naprawdę wiele możliwości. Niektóre modele wykonuje się z orzecha amerykańskiego, limby. Często wykorzystuje się też takie drewno, jak imbuia, dąb, jatoba, bocote.

Trzeba również zaznaczyć, że użytkownik smartfona może się zaopatrywać nie tylko w etui z „suchego” kawałka drewna. Tego typu produkty wyróżniają się przede wszystkim bardzo estetycznie wykonanymi, wyżłobionymi grafikami. Najczęściej można spotkać drewniane etui na telefon z kubistycznymi, wektorowymi wzorami przedstawiającymi zwierzęta. Bardzo popularny jest jeleń, wilk, lew i inne. Dodatkowo popularne są wzory nawiązujące do rdzennej Ameryki. Chodzi oczywiście o popularne ostatnimi czasy łapacze snów, azteckie kalendarze, mapy etc. Można śmiało założyć, że takie etui z drewna jest pewnego rodzaju miniaturowym dziełem sztuki!

Nawet mimo wysokiej ceny warto jest zainwestować w etui z drewna. Wysoka cena to oczywiście pojęcie względne, ponieważ niektóre modele (i to mniej estetyczne) premium tworzone stricte przez marki telefonów są znacznie droższe, a jednak nie zapewniają takiego bezpieczeństwa.

Co więcej – drewniane etui z drewna to koszt rzędu 80-150 złotych.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)