Donald Trump zakazuje używania sprzętów Huawei i ZTE

Donald Trump zakazuje używania sprzętów Huawei i ZTE

Donald Trump zakazuje używania sprzętów Huawei i ZTE
Źródło zdjęć: © East News | Associated Press
Adam Bednarek
16.08.2018 09:05, aktualizacja: 26.02.2019 13:13

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie chce, by amerykańscy urzędnicy mieli w rękach chińską technologię. I dlatego wprowadza zakaz korzystania z urządzeń Huawei i ZTE.

Zakaz dotyczy nie tylko pracowników rządowej administracji, ale także jej kontrahentów. Zacznie obowiązywać w ciągu najbliższych dwóch lat. Amerykanie mają więc czas, by wymienić urządzenia na nowe. Huawei uważa jednak, że nowe przepisy są nie tylko niekonstytucyjne, ale także szkodliwe dla samych podatników. W końcu kupno nowych urządzeń będzie dodatkowym obciążeniem dla budżetu.

Nie zawsze wymiana smartfonów i innej technologii opracowanej przez Huawei i ZTE będzie konieczna. Dalej pracować będą mogły te urządzenia, za pomocą których nie wymienia się danych.

Zarzuty dotyczące podejrzeń o szpiegostwo czy zagrażające cyberbezpieczeństwu, padające pod adresem Huawei czy innych chińskich firm, nie są niczym nowym. "Smartfony Huawei i ZTE są zagrożeniem dla demokracji" - stwierdził niedawno szef FBI, Chris Wray. Huawei odparło, że "firma cieszy się zaufaniem rządów i klientów w 170 krajach na całym świecie i nie stanowi większego ryzyka dla bezpieczeństwa cybernetycznego niż jakikolwiek inny dostawca technologii ICT".

Przymierzasz się do zakupu sprzętu elektronicznego? Sprawdź rabaty na stronie RTVEUROAGD wyprzedaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)