Donald Trump zakazuje używania sprzętów Huawei i ZTE

Strona głównaDonald Trump zakazuje używania sprzętów Huawei i ZTE
16.08.2018 09:05
Donald Trump zakazuje używania sprzętów Huawei i ZTE
Źródło zdjęć: © East News | Associated Press

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie chce, by amerykańscy urzędnicy mieli w rękach chińską technologię. I dlatego wprowadza zakaz korzystania z urządzeń Huawei i ZTE.

Zakaz dotyczy nie tylko pracowników rządowej administracji, ale także jej kontrahentów. Zacznie obowiązywać w ciągu najbliższych dwóch lat. Amerykanie mają więc czas, by wymienić urządzenia na nowe. Huawei uważa jednak, że nowe przepisy są nie tylko niekonstytucyjne, ale także szkodliwe dla samych podatników. W końcu kupno nowych urządzeń będzie dodatkowym obciążeniem dla budżetu.

Nie zawsze wymiana smartfonów i innej technologii opracowanej przez Huawei i ZTE będzie konieczna. Dalej pracować będą mogły te urządzenia, za pomocą których nie wymienia się danych.

Zarzuty dotyczące podejrzeń o szpiegostwo czy zagrażające cyberbezpieczeństwu, padające pod adresem Huawei czy innych chińskich firm, nie są niczym nowym. "Smartfony Huawei i ZTE są zagrożeniem dla demokracji" - stwierdził niedawno szef FBI, Chris Wray. Huawei odparło, że "firma cieszy się zaufaniem rządów i klientów w 170 krajach na całym świecie i nie stanowi większego ryzyka dla bezpieczeństwa cybernetycznego niż jakikolwiek inny dostawca technologii ICT".

Przymierzasz się do zakupu sprzętu elektronicznego? Sprawdź rabaty na stronie RTVEUROAGD wyprzedaże.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)