Domowy system zarządzania energią cieplną firmy Makroterm

Domowy system zarządzania energią cieplną firmy Makroterm

Domowy system zarządzania energią cieplną firmy Makroterm
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.07.2012 13:12

Dla właścicieli domów jednorodzinnych firma Makroterm opracowała system ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w oparciu o energię ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych. Ma on zapewniać standaryzowany, szybki montaż, niskie koszty eksploatacji i optymalną pracę całej instalacji. Producent zapewnia, że połączenie w jeden system rozproszonych źródeł energii w gospodarstwach domowych pozwala na oszczędność energii, podnosi komfort użytkowania domu oraz bezpieczeństwo energetyczne dzięki dywersyfikacji źródeł ciepła.

Makroterm przedstawia zintegrowany system ogrzewania i chłodzenia domu, wykorzystujący energię słoneczną z kolektorów, energię ze spalania biomasy w połączeniu z pompą ciepła lub konwencjonalnym kotłem grzewczym. Sercem całego systemu jest Integrator - moduł, który łączy i rozdziela strumienie energii oraz optymalizuje pracę poszczególnych źródeł ciepła. Dzięki temu energia słoneczna może być automatycznie magazynowana i wykorzystywana do dogrzewania pomieszczeń.

Dostarczane w komplecie sterowanie pozwala na automatyczne przekazanie nadwyżek energii z zasobnika z ciepłą wodą na płaszcz wodny kominka, a dalszej kolejności na obiegi grzewcze. Funkcja ta jest w pełni zintegrowana z działaniem reszty instalacji.

Rozpowszechnienie kolektorów słonecznych ujawniło potrzebę wykorzystania ewentualnych nadwyżek ciepła bez szkody dla instalacji i bez ingerencji ze strony użytkowników. System zintegrowany ma poszerzać funkcjonalność o zarządzanie energią solarną.

*Zarządzanie energią solarną *
• Przekazywanie nadwyżek energii na płaszcz wodny Turbokominka
• Buforowanie energii solarnej
• Zabezpieczenie przed przegrzaniem solarów
• Większy komfort mieszkańców- ciepła podłoga w łazienkach
• Autonomiczna funkcja urlopowa
• Ochrona płynu solarnego przed przyspieszoną degradacją

Urządzenie na biomasę może pełnić funkcję głównego źródła ciepła dla budynku, ogrzewając pomieszczenia i przygotowując ciepłą wodę użytkową w przypadku braku nasłonecznienia. Biomasa jest powszechnie dostępna - szczególnie w postaci drewna kominkowego.

Wbudowany wymiennik do pracy w układzie ciśnieniowy i kontrolowany proces spalania czynią z Turbokominka urządzenie, które łączy funkcję grzewczą i estetyczną. Dla inwestorów preferujących purystyczne rozwiązania, Makroterm wprowadził nowoczesną, minimalistyczną linię wzorniczą dla Turbokominków, wykorzystującej obróbkę laserową w nowej linii produkcyjnej oraz zastosowaniu projektowania 3. w oparciu o modelowanie przestrzenne. Migo, Vetro, Plazmo należą do całej rodziny produktów o wysokosprawnym procesie spalania drewna co zaowocowało możliwością zastosowania większej panoramicznej szyby kominkowej.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

System dostosowany jest również do pracy z trzecim źródłem energii - konwencjonalnym kotłem lub pompą ciepła. Dzięki zastosowaniu Integratora, jest możliwe podłączenia pompy ciepłą do instalacji grzewczej bez konieczności stosowania zbiornika pośredniego. Zastosowanie pompy ciepła umożliwia dodatkowo aktywne chłodzenie pomieszczeń w połączeniu z klimakonwektorami. Działanie systemu polega na synchronizacji pracy urządzeń.

Dostarczane w komplecie sterowanie zapewnia automatyczną pracę urządzeń i osiąganie efektu synergii. Ważną cechą Integratora jest funkcja blokowania pracy urządzeń grzewczych w celu uniknięcia dublowania się źródeł energii, co ma pozwalać na optymalne wykorzystanie komponentów systemu. Zintegrowanie odnosi się nie tylko do połączeń hydraulicznych ale także do sterowania. Specjalny, dedykowany moduł przyłączeniowy EC1 pozwala na okablowanie i przyłączenie modułów sterujących T-com, T-sol wraz z pompami, zaworami strefowymi, siłownikami od zaworów 3-drogowych i czujnikami rozmieszonymi w systemie.

Charakterystyka:
- Połączenie w jeden zintegrowany system ogrzewania i chłodzenia w domach jednorodzinnych oraz synergia źródeł energii odnawialnej
- Zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku oraz bezpieczeństwo energetyczne gospodarstwa domowego
- Modułowy i standaryzowany system montażu, zoptymalizowana i harmonijna praca urządzeń
- Możliwość odłączania poszczególnych urządzeń przy zachowaniu ciągłości pracy instalacji
- Możliwość zaprogramowania pracy w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika
- Zapobieganie przegrzewom instalacji solarnej

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)