Do czego wykorzystujemy dziś nasze telefony?
Telefony komórkowe od początku swego istnienia służyły nam (najpierw wyłącznie, a potem głównie) do dwóch rzeczy – wykonywania telefonów i wysyłania/odbierania wiadomości tekstowych. Wraz z przyjściem na świat ich zaawansowanych, radzących sobie z o wiele bardziej skomplikowanymi operacjami (uruchamianie aplikacji, zaawansowany dostęp do internetu etc.) kuzynów – smartfonów – sytuacja ta uległa diametralnej zmianie. Pytanie tylko – jak bardzo?
Nie da się ukryć, że smartfony zastępują nam coraz więcej gadżetów, z których korzystaliśmy w przeszłości, stając się pomału wielozadaniowymi, miniaturowymi komputerami o nieprzeciętnej, naprawdę poważnej mocy. Z tego powodu –. coraz rzadziej wykorzystujemy telefony w celach zgodnych z ich pierwotnym powołaniem. No, dobra, ale skoro nie w takich, to w jakich? Badania na ten temat przeprowadziła niedawno Brytyjska firma o2, która postanowiła sprawdzić w jaki sposób korzystamy dziś z nowoczesnych „komórek”. Z ich rezultatów wynika, że przeciętny użytkownik smartfonu obcuje z nim średnio przez nieco ponad dwie godziny dziennie. Dużo. A co wówczas robi? 25 minut tego czasu poświęca na surfowanie po sieci, 17 minut na korzystanie z serwisów społecznościowych, 13 minut na gry i 16 minut na słuchanie muzyki. A co z tradycyjnymi funkcjami telefonu?
Jak możecie zobaczyć na powyższym wykresie –. dzwonienie i smsowanie uplasowało się kolejno na 5 i 7 miejscu zestawienia z 12 i 10 minutami poświęcanego na nie czasu. Hmm… właściwie trudno powiedzieć czy to dużo, czy mało. Może obydwa naraz? A jak wy uważacie? To zaskakujący wynik? No i wreszcie – czy odzwierciedla wasz sposób korzystania ze smartfonów?