Dmuchawy do liści Husqvarna - czas na jesienne porządki

Dmuchawy do liści Husqvarna - czas na jesienne porządki

Dmuchawy do liści Husqvarna - czas na jesienne porządki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.09.2012 13:13

Jesienią ogród powinien być regularnie sprzątany z opadłych liści. Szczególnie trzeba zadbać o trawniki – przykryta nimi murawa bardzo szybko zaczyna chorować. Warto też poświęcić trochę czasu ścieżkom i podjazdom – pokryte liśćmi mogą być niebezpiecznie śliskie. Można je usuwać ręcznie za pomocą grabi albo szczotki, ale jest to czasochłonne. Pojawia się również problem, co zrobić z zebranymi liśćmi. Pomocna może okazać się dmuchawa. Umożliwia nie tylko sprzątanie liści, ale również śmieci, skoszonej trawy, ściętych fragmentów gałęzi z żywopłotu.

Maszyna powinna mieć skuteczny układ tłumienia drgań. Amortyzatory zmniejszają obciążenie ramion i dłoni użytkownika. Należy także zwrócić uwagę na moc silnika –. do większych powierzchni potrzeba wydajniejszych maszyn. Warto też sprawdzić, czy maszyny wyposażona jest w profesjonalny filtr powietrza umożliwiający długotrwałą pracę w warunkach dużego zapylenia. Do profesjonalnej pracy najlepiej nadają się modele plecakowe wyposażone w szelki z pasem biodrowym oraz paskiem na wysokości piersi, redukującym obciążenie pleców. Przy jesiennych porządkach w mniejszych ogródkach niezastąpiona może okazać się dmuchawa z możliwością zbierania. Po dołączeniu odpowiednich elementów dmuchawa działa tak samo, jak odkurzacz.

Husqvarna 380BTS

Husqvarna 380BTS to profesjonalna dmuchawa plecakowa o przepływie powietrza na poziomie 2. m3 na minutę. Silnik X-Torq ma redukować zużycie paliwa i ograniczać emisję spalin. Wyposażona jest w profesjonalny filtr powietrza. Zmodernizowaną uprząż z pasem biodrowym ma zmniejszać odczuwalne obciążenie.

Husqvarna 356BTx

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Producent zapewnia, że dmuchawa charakteryzuje się najniższym poziomem hałasu na rynku, może więc być używana na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obowiązują ograniczenia poziomu hałasu. Działanie dmuchawa ta zawdzięcza silnikowi E-TECH II. Husqvarna 356BTx posiada dźwignię gazu mocowaną na rurze wylotowej.

Husqvarna 130BT

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Model Husqvarna 130BT jest lekką dmuchawą plecakową. Nadaje się do pielęgnacji ogrodów i parków o dużych powierzchniach. Niski poziom drgań oraz ergonomiczne uchwyty i szelki pomagają pracować przy mniejszym obciążeniu dłoni i ramion.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)