Disney: Blu-ray wygra z DVD w przeciągu dwóch lat

Disney: Blu‑ray wygra z DVD w przeciągu dwóch lat

Disney: Blu-ray wygra z DVD w przeciągu dwóch lat
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com
14.10.2008 13:30, aktualizacja: 14.10.2008 14:08

Przedstawiciel koncernu Walt Disney powiedział, iż dyski z filmami w formacie Blu-ray osiągną wyższą sprzedaż od płyt DVD zaledwie w przeciągu dwóch najbliższych lat.

"Konsumenci przyswoją nową technologię o wiele szybciej, niż nam się wcześniej wydawało" powiedział David Jessen, wiceprezes działu produkcji Blu-ray oraz DVD w Disneyu.

Przypomnijmy, iż Blu-ray pokonał już tak naprawdę konkurenta w postaci HD-DVD. Większa pojemność nośników oraz wsparcie ze strony wielu koncernów filmowych i producentów sprzętu wideo zaowocowało przechyleniem szali zwycięstwa w kierunku "niebieskiego" formatu. Jednak tak naprawdę na rynku pozostał jeszcze jeden rywal, o wiele silniejszy DVD.

Dla porównania, w amerykańskich sklepach znajduje się około 800 tytułów filmów na dyskach Blu-ray oraz prawie 100 tysięcy pozycji dostępnych w postaci DVD. Obecnie same odtwarzacze "niebieskich" dysków są także o wiele droższe od standardowych urządzeń DVD. Co więc może tak naprawdę sprawi, iż Blu-ray odniesie zwycięstwo w przeciągu zaledwie dwóch lat? Z pewnością obniżka cen, zarówno odtwarzaczy, jak i samych krążków. Blu-ray posiada jednak jedną wielką przewagę nad DVD, mianowicie wraz z rosnącą popularnością formatu HDTV oraz telewizorów go obsługujących, wzrastać powinna sprzedaż niebieskich dysków, gdyż oferują o wiele lepszą jakość zapisanego materiału wideo, aniżeli starszy DVD.

Czy spekulacje Disneya się sprawdzą? O tym przekonamy się za dwa lata.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)