Digg zbuduje własną wersję Google Readera

Digg zbuduje własną wersję Google Readera15.03.2013 11:15
Digg zbuduje własną wersję Google Readera
Źródło zdjęć: © NightRStar / flickr.com / CC

Nie trzeba było długo czekać na reakcje konkurencji na zapowiedź zamknięcia Google Readera. Wśród lojalnych użytkowników zamykanego czytnika kanałów RSS znajdował się również zespół serwisu Digg, który na fali protestów postanowił zająć się stworzeniem własnej wersji Google Readera.

Firma zamierza zidentyfikować oraz odtworzyć najlepsze cechy Google Readera i jednocześnie przystosować je do wymagań współczesnej sieci. Co prawda Digg postanowił pochwalić się tym faktem wczoraj, ale i tak firma planowała zająć się stworzeniem własnego czytnika RSS. Decyzja Google spowodowała tylko przesunięcie priorytetów serwisu.

- _ Mamy nadzieję zidentyfikować i odtworzyć najlepsze funkcjonalności Google Readera (włącznie z API), ale także dostosować je do wymagań internetu roku 2013, w którym sieci społecznościowe _ (…) _ oferują potężne, choć czasem przytłaczające, możliwości takie wyboru interesujących materiałów. Nie zrozumcie nas źle: nie zakładamy, że będzie to łatwe zadanie, ale jesteśmy przekonani, że możemy stworzyć godnego następcę _ [Google Readera] - czytamy na blogu serwisu Digg.

Najważniejsze, że Digg prosi o pomoc internautów. Firma chciałaby, aby przyszli użytkownicy wypowiedzieli się na temat tego jakie funkcje widzieliby najchętniej w zamienniku dla Google Readera.

Co prawda za wcześnie, żeby stwierdzić, czy czytnik przygotowywany przez zespół Digg naprawdę będzie godnym następcą Google Readera, ale fani tego ostatniego mają przynajmniej na co czekać. Idealna sytuacja byłaby wtedy, gdyby w ciągu tych 10. dni, które pozostały do zamknięcia usługi, Google udało się skopiować jej funkcjonalność. Na wodotryski można poczekać.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Wiceprezes Apple ostro skrytykował Androida

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)