Dell wejdzie na rynek smartfonów?

Dell wejdzie na rynek smartfonów?

Dell wejdzie na rynek smartfonów?
Źródło zdjęć: © Asus
30.01.2009 15:33, aktualizacja: 01.02.2009 11:57

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu gigant branży komputerowej - Dell - oficjalnie ogłosi wejście na rynek smartfonów. Liczne źródła wskazują, że firma zaprezentuje podczas MWC w Barcelonie swój pionierski model urządzenia MePhone ( nazwa robocza ).

The Wall Street Journal oznajmił dziś, że firma Dell Computer Corporation podczas lutowych targów MWC w Barcelonie zaprezentuje swój pierwszy w historii model smartfona i w ten sposób rozpocznie walkę o klientów w tym segmencie rynku.

MePhone, jak roboczo zostało nazwane urządzenie, pojawi się w pierwszym rzucie w dwóch wersjach, kolejno opartych o środowiska Google Android i Microsoft Windows Mobile.
Według doniesień "The Wall Street Journal" jeden z modeli smartfonów oferować będzie obsługę za pomocą ekranu dotykowego, drugi zaś wyposażony zostanie w wysuwaną klawiaturę ( podobnie jak T-Mobile G1 od Google ). Jak na razie nie wiadomo jakie oprogramowanie zostanie przypisane poszczególnym wersjom urządzenia.

"The Wall Street Journal" dodaje, że projektanci Della skoncentrowali się na zaoferowaniu klientom szerokich możliwości "personalizacji", choć nie określono co dokładnie miałby oznaczać ten termin.

Jeśli wszystkie plotki się potwierdzą, to doczekamy się premiery "MePhone'a" od Della dokładnie 9 września bieżącego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)