Czytnik e-booków Virtualo dla iPada

Czytnik e‑booków Virtualo dla iPada

Czytnik e-booków Virtualo dla iPada
Źródło zdjęć: © virtualo.eu
21.04.2011 15:40, aktualizacja: 21.04.2011 15:59

W App Store pojawiła się bezpłatna aplikacja Virtualo, która jest czytnikiem polskojęzycznych e-booków na iPada. Użytkownicy po pobraniu otrzymują dodatkowo komplet 8 książek w wersji elektronicznej.

Aplikacja Virtualo umożliwia dostęp do największej polskojęzycznej bazy e-booków zawierającej ponad 7 50. produktów, w tym nowości wydawniczych i bestsellerów 90 wydawnictw. Jest to obecnie największa baza e-contentu w Polsce. Aplikacja umożliwia czytanie e-booków w formatach PDF i EPUB dostępnych w zasobach sieci dystrybucji Virtualo. Aplikacja zapewnia wiele możliwości dostosowania wyglądu i działania do preferencji Użytkownika jak wybór rodzaju i wielkości czcionki, kolorów nagłówków.

Obraz
© (fot. virtualo.eu)

Poprzez aplikację można bezpośrednio połączyć się ze swoim kontem w księgarni Virtualo i pobrać e-booki do biblioteki Użytkownika, za co nie jest pobierana licencja Adobe DRM. Dopiero w momencie pobrania książki do zakładki "Moja półka" liczba licencji jest uaktualniana i można przystąpić do czytania. Podział ten został zastosowany, aby umożliwić Czytelnikom wybór, które ze swoich e-booków chcą czytać akurat na iPadzie. Korzystając z aplikacji można również dokonać zakupu w księgarni Virtualo.pl poprzez przeglądarkę Safari.

Aplikacja Virtualo jest bezpłatna i zawiera pakiet startowy 8 klasycznych tytułów do poczytania w tym między innymi _ Psa Baskervillów, Annę Kareninę, Proces _ czy _ Ogniem i mieczem _. Dodatkowo do 23. kwietnia każdy Użytkownik aplikacji na iPada, który dokona zakupów w księgarni Virtualo za kwotę minimum 20zł, otrzyma najnowszą powieść Moniki Szwai _ Nie dla mięczaków _.

Stworzenie aplikacji na iPada to nie koniec projektu aplikacji na urządzenia mobilne. W App Store na akceptację oczekuje już aplikacja na iPhone'a, która będzie dostępna w ciągu kilku dni. Wkrótce powstanie również aplikacja na platformę Android, a sądząc z dynamiki rozwoju rynku gadżetów, powstanie jeszcze nie jedna aplikacja dla eCzytelników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)