Czysta wygoda. 3 powody, dla których pokochasz suszarkę

Czysta wygoda. 3 powody, dla których pokochasz suszarkę
Źródło zdjęć: © Fotolia

16.10.2019 13:01, aktual.: 16.10.2019 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowoczesne urządzenia AGD sprawiają, że nielubiane dotąd czynności wykonują się szybciej i są prostsze. Zyskujące na popularności suszarki do ubrań nie tylko suszą nasze spodnie i skarpetki, ale potrafią już działać w sposób, dzięki któremu… nie musimy prasować.

Prosta obsługa – łatwy montaż

Nowoczesne suszarki potrzebują do działania jedynie prądu. Wiele modeli nie potrzebuje podłączenia do odpływu ani nie wywiewa wilgoci na zewnątrz urządzenia, lecz gromadzi wodę w niewielkim zbiorniku, który opróżniamy po zakończeniu programu suszenia. To najprostsze i najbardziej praktyczne z dotychczasowych rozwiązań kwestii gromadzonej wody. Dzięki tej opcji możemy umieścić nasz model suszarki także poza kuchnią, suszarką lub łazienką – np. w schowku, garderobie, pomieszczeniu gospodarczym czy garażu. To rozwiązanie docenią osoby, które już zrealizowały swój wymarzony projekt mieszkania, ale nie uwzględniły w nim umiejscowienia dodatkowego urządzenia AGD lub nie mogą ustawić go na pralce.

Modele polecanych marek jak Electrolux, Amica czy Bosh to urządzenia, które w ostatnich latach stały się bardziej dostępne także pod względem ceny. Najtańszą, mniejszą suszarkę z podstawowymi programami suszenia kupimy nawet poniżej 2 tys. zł. Z kolei model cichy, wydajny, o atrakcyjnym wzornictwie, a do tego energooszczędny to wydatek w okolicach 2,5 tys. zł, czyli niemal dwukrotnie mniej niż jeszcze 2 czy 3 lata temu (poza tanimi suszarkami mechanicznymi, które są tańsze od opisywanych tu modeli automatycznych, ale odprowadzają wilgoć do pomieszczenia).

Komfort, mało zagnieceń, łatwe prasowanie

Zdecydowanie największą zaletą nowoczesnych suszarek do ubrań jest możliwość zminimalizowania czasu, który musimy zwykle przeznaczać na żmudne prasowanie. Wilgotne ubrania, które wkładamy do bębna suszarki, są poddawane delikatnemu działaniu ciepłego powietrza oraz wirującemu ruchowi pojemnika na odzież (kręci się naprzemiennie w dwie strony). Tkaniny suszą się wydajnie i równomiernie, dzięki czemu nie powstaje na nich dużo zagnieceń. Pompa ciepła montowana w suszarkach pracuje w kilku cyklach suszenia, podgrzewając temperaturę powietrza do około 50 stopni.

Modele warte uwagi są ciche, a ich pojemność wynosi w zależności od marki i gabarytów urządzenia od 7 do 10 kilogramów prania. Warto też wiedzieć, że suszarki do odzieży mają wnętrza bębnów skonstruowane w taki sposób, aby nie niszczyć tkanin wymagających szczególnie delikatnej pielęgnacji. W przeciwieństwie do starszych hałaśliwych modeli, które czasem niszczyły ubrania, do tych najlepszych włożymy nawet kaszmirowy sweterek, szyfonową bluzkę lub jedwabną koszulę czy apaszkę.

Większa oszczędność – pieniędzy, czasu i miejsca

Nowoczesne suszarki do ubrań pochłaniają znacznie mniej energii elektrycznej niż starsze, kosztowne w eksploatacji modele. Tym samym została zniwelowana jedna z największych wad tych stale zyskujących na popularności urządzeń. Choć sam zakup urządzenia wymaga inwestycji, to oszczędzamy na dodatkowych dużych suszarkach rozstawianych w różnych miejscach domu lub mieszkania, a także ogromną ilość czasu potrzebnego na rozwieszanie, zbieranie i prasowanie prania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)