Czym się charakteryzuje desktop z Chrome OS?

Czym się charakteryzuje desktop z Chrome OS?

Czym się charakteryzuje desktop z Chrome OS?
Źródło zdjęć: © chip.pl
09.12.2014 10:37, aktualizacja: 09.12.2014 11:44

To pierwszy mini PC współpracujący z systemem Chrome OS, który pojawi się w rodzimych sklepach. Prosty w konfiguracji, daje użytkownikom natychmiastowy dostęp do ulubionych aplikacji, gier i stron internetowych. Ma również zintegrowaną ochronę antywirusową. Zdobył już nagrodę Good Design Award 2014. Z czym go się je?

Asus Chromebox umożliwia dostęp do usług sieciowych firmy Google oraz tysięcy aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych. Użytkownicy otrzymują 1 TB przestrzeni na Dysku Google, dzięki czemu Asus Chromebox staje się centrum danych dla innych urządzeń. Z danych i plików znajdujących się w chmurze można korzystać zdalnie, logując się na swoje Konto Google z dowolnego urządzenia i miejsca.

Procesor Intel czwartej generacji zapewniać ma szybkie działanie i wielozadaniowość. To niewielkie urządzenie zapewnia dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n. Wyposażone jest też w cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD. Komputer jest kompatybilny z urządzeniami USB jak np.: dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB.

Na jego wyposażeniu znalazły się wyjścia HDMI i DisplayPort, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch monitorów, jak również z rozdzielczości nowej generacji Ultra High Definition 4K. Współpracuje także z dużymi ekranami telewizorów, które dostarczają jeszcze większą powierzchnię do pracy i zabawy.

Asus Chromebox uruchamia się w kilka sekund i jest prosty w użyciu - by rozpocząć pracę, wystarczy zalogować się na swoje Konto Google. Administratorzy mogą szybko dodać konto dla każdego członka rodziny, ucznia lub współpracownika. W dowolnej chwili można je przełączać, dzięki czemu dane są zawsze bezpieczne. Kontrola rodzicielska zapewnić powinna bezpieczne środowisko dla dzieci.

Urządzenie pozwala na prowadzanie rozmów wideo pomiędzy kilkoma użytkownikami jednocześnie, na żywo, bez opóźnień przy pomocy Google Hangouts oraz tworzenie, edytowanie i udostępnianie dokumentów za pomocą Dokumentów Google.

Asus Chromebox będzie dostępny w Polsce od 9 grudnia br. w wybranych sklepach. Cena uzależniona jest od konfiguracji - najtańsza wersja kosztować ma 799 złotych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google Translate jeszcze nigdy nie było takie mądre!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)