Czy Bóg akceptuje płatności mobilne? W pewnym kraju tak...

Czy Bóg akceptuje płatności mobilne? W pewnym kraju tak...
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

21.06.2017 16:33, aktual.: 24.06.2017 18:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

U nikogo nie wywoła zaskoczenia stwierdzenie, że pieniądz ulega dematerializacji. Do tej pory jednak niektóre obszary broniły się przed tym zjawiskiem dość skutecznie. Wydawałoby się, że tradycyjna "taca", napiwki czy datki dla bezdomnych pozostaną ostoją płatności przy pomocy gotówki. Okazuje się jednak, że nawet w tych przypadkach wiele może się wkrótce zmienić.

Płatności mobilne coraz śmielej wchodzą na obszar, który do tej pory był zarezerwowany tylko dla gotówki. Bloomberg podał, że w wielu szwedzkich kościołach datki zbierane są nie przy pomocy tradycyjnej "tacy", ale za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Zgodnie z tym, co pisze cytowany serwis, Szwecja jest ciekawym przykładem kraju, w którym papierowe pieniądze umierają. Większość banków w tym kraju zaprzestało wypłaty gotówki.

Niektóre sklepy i muzea przyjmują tylko płatność kartą. Bloomberg podaje nawet, że bezdomni w Sztokholmie akceptują płatności kartą.

Nowy sposób rozliczeń spowodował także rozwój nowych zachowań. Mats Lagergren, rzecznik parafii w szwedzkiej Uppsali, mówi w rozmowie z Bloombergiem, że we wspomnianych kościołach niektórzy wierni podnoszą do góry swoje smartfony, żeby pokazać, że przekazują datek.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)