Czarnobyl. Dzieci z zakażonej strefy przyjechały do Szkocji

Czarnobyl. Dzieci z zakażonej strefy przyjechały do Szkocji12.09.2019 07:50
Czarnobyl. Dzieci z zakażonej strefy przyjechały do Szkocji
Źródło zdjęć: © iStock.com

Dziesięcioro dzieci z ukraińskiej miejscowości Borodianka, znajdującej się około 145 km od Czarnobyla, spędza prawie miesiąc ze szkockimi rodzinami. Wyjazd odbywa się z inicjatywy fundacji Forth Valley Branch of the Chernobyl Children's Lifeline.

33 lata od najpoważniejszej w skutkach katastrofy elektrowni jądrowej na świecie, ludzie mieszkający w jej pobliżu nadal odczuwają konsekwencje eksplozji. Mieszkańcy okolic Czarnobyla żyją w atmosferze i środowisku nadal zanieczyszczonym skutkami promieniowania.

Czarnobyl. Trudne warunki życia

Grupa ośmiu dzieci z miasta Borodianka, znajdującego się 145 km od Czarnobyla, pojechała do Szkocji, gdzie spędza cały miesiąc z miejscowymi rodzinami. Młodzież odwiedzi tam, m.in. prak rozrywki Paradise Island Adventure Golf, w którym będzie mogła miło spędzić czas w nowym środowisku.

"Dzieci z okolic Czarnobyla, będąc tutaj, są wolne od wpływu promieniowania, jedzą niezanieczyszczone jedzenie i oddychają czystym powietrzem. To oznacza, że ich układ odpornościowy będzie się wzmacniał" - powiedziała Gail Macdonald, przewodnicząca fundacji Forth Valley Branch of the Chernobyl Children's Lifeline, która zaprosiła ukraińską młodzież.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)