Czarnobyl. Dzieci z zakażonej strefy przyjechały do Szkocji

Czarnobyl. Dzieci z zakażonej strefy przyjechały do Szkocji
Źródło zdjęć: © iStock.com

12.09.2019 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziesięcioro dzieci z ukraińskiej miejscowości Borodianka, znajdującej się około 145 km od Czarnobyla, spędza prawie miesiąc ze szkockimi rodzinami. Wyjazd odbywa się z inicjatywy fundacji Forth Valley Branch of the Chernobyl Children's Lifeline.

33 lata od najpoważniejszej w skutkach katastrofy elektrowni jądrowej na świecie, ludzie mieszkający w jej pobliżu nadal odczuwają konsekwencje eksplozji. Mieszkańcy okolic Czarnobyla żyją w atmosferze i środowisku nadal zanieczyszczonym skutkami promieniowania.

Czarnobyl. Trudne warunki życia

Grupa ośmiu dzieci z miasta Borodianka, znajdującego się 145 km od Czarnobyla, pojechała do Szkocji, gdzie spędza cały miesiąc z miejscowymi rodzinami. Młodzież odwiedzi tam, m.in. prak rozrywki Paradise Island Adventure Golf, w którym będzie mogła miło spędzić czas w nowym środowisku.

"Dzieci z okolic Czarnobyla, będąc tutaj, są wolne od wpływu promieniowania, jedzą niezanieczyszczone jedzenie i oddychają czystym powietrzem. To oznacza, że ich układ odpornościowy będzie się wzmacniał" - powiedziała Gail Macdonald, przewodnicząca fundacji Forth Valley Branch of the Chernobyl Children's Lifeline, która zaprosiła ukraińską młodzież.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)