ycipk-1e3nwu

"Cyberpunk 2077" w przedsprzedaży. Gracze kupują go chętniej niż "Wiedźmina 3"

CD Projekt ma powody do zadowolenia. "Cyberpunk 2077" jest dostępny w przedsprzedaży od niedawna, a rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Cyberpunk 2077": CD Projekt RED zdradza kolejne rzeczy
"Cyberpunk 2077": CD Projekt RED zdradza kolejne rzeczy (Materiały prasowe)
ycipk-1e3nwu

- "CD Projekt jest dużo bardziej zadowolony z przedsprzedaży gry "Cyberpunk 2077" niż miało to miejsce w przypadku "Wiedźmina 3" - poinformowali przedstawiciele zarządu CD Projektu podczas poniedziałkowej konferencji. Są jednak bardzo ostrożni. Przedsprzedaż dopiero ruszyła, a próba jest na razie niewielka. Trzeba też dodać, że marketingowo "Cyberpunk 2077" zostawił "Wiedźmina 3" daleko w tyle. "Wiedźmin 3" wywołał zamieszanie, a "Cyberpunk 2077" rozkręcił burzę.

"Wiedźmin 3" w tyle za "Cyberpunkiem 2077"

Porównanie pierwszych 2-3 tygodni sprzedaży obu gier pokazuje ogromną różnicę. W czerwcu CD Projekt zapowiedział, że premiera "Cyberpunka 2077" została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku, od razu na PC, PlayStation i Xboxa. Przedsprzedaż gry ruszyła natychmiast po tym ogłoszeniu. W ofercie pojawiła się także edycja kolekcjonerska.

ycipk-1e3nwu

"Cyberpunk 2077" świetnie się sprzedaje między innymi na rynku Chińskim. Egzemplarzy kolekcjonerskich już zabrakło na kluczowych rynkach, ale CD Projekt nie zamierza robić "dodruków". Ta wersja jest mniej rentowna, niż podstawowa.

Adam Kiciński przewiduje, że "Cyberpunk 2077" będzie bardziej "konsolowym" tytułem niż "Wiedźmin 3". RPG w świecie z książek Sapkowskiego tradycyjnie był związany z pecetami. Postęp sprawił z kolei, że CD Projekt spodziewa się większego udziału dystrybucji cyfrowej.

Ukryta wiadomość na stronie "Cyberpunk 2077" Materiały prasowe
Podziel się

Cyberpunk dostanie tryb multiplayer

ycipk-1e3nwu

Kiciński poinformował, że CD Projekt pracuje nad trzema "cyberpunkowymi" projektami. "Cyberpunk 2077" to oczywiście najważniejszy. Jeden z zespołów pracuje we Wrocławiu. Około 40 osób tworzy tam tryb multiplayer dla "Cyberpunka 2077".

Wiceprezes CD Projektu Piotr Nielubowicz zdradził, że kolejna gra klasy AAA studia również będzie osadzona w świecie "Cyberpunka" (nie będzie to więc kolejny "Wiedźmin", jak przypuszczaliśmy). Będzie to również gra fabularna, ale z nowatorskimi rozwiązaniami. Zobaczymy ją w 2021 roku.

Ponadto dwa inne zespoły pracują nad "Gwintem" (karcianką towarzyszącą "Wiedźminowi") i jeszcze jedną grą w spółce-córce Spokko, o której CD Projekt na razie nie mówi.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1e3nwu

ycipk-1e3nwu
ycipk-1e3nwu