Cube Tube - pomysłowy pojemnik na kostki lodu

Cube Tube - pomysłowy pojemnik na kostki lodu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.07.2012 23:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gadżet, który bardzo ułatwi formowanie, mrożenie i nakładanie do szklanek kostek lodu. Być może już niedługo pojawi się w sprzedaży.

Napoje, a przede wszystkim zimne drinki, aby smakowały dobrze, potrzebują dodatku lodu. W czasach, gdy każdy ma lodówkę z zamrażarką wydawałoby się, że przygotowanie kostek lodu nie nastręcza większych problemów. Jednak gdy trochę się nad tym zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że tacki i torebki do lodu nie są zwykle wygodne w użyciu. Włożone do zamrażalnika pojemniki z wodą mogą się łatwo przechylić, a ich zawartość wylać lub zamrozić nierównomiernie. Wyjmując z nich lód, często robimy na blacie czy też stole spory bałagan.

Może więc nieco zdziwić fakt, że do tej pory nikt nie wymyślił lepszego rozwiązania. Owszem, pojawiają się pojemniki na lód w coraz bardziej fantazyjnych kształtach, ale zasada działania pozostaje ta sama. Być może już niedługo to się zmieni, bo powstał właśnie prototyp prostego, a zarazem funkcjonalnego gadżetu – Cube Tube. Jak to działa? Cube Tube składa się z przezroczystego pojemniczka w kształcie menzurki i zatyczki z separatorem. Wystarczy napełnić menzurkę wodą, włożyć separator i zatkać. Tak zabezpieczona woda nie rozleje się w zamrażalniku, dzięki czemu uzyskamy ładnie uformowane lodowe sześciany.

Cube Tube zapewni także wygodę podczas nakładania lodu do szklanek. Nie trzeba będzie niczym potrząsać ani wyciskać na siłę lodowych bryłek. Wystarczy odciągnąć tłok z separatorem, a kostki same wpadną do przygotowanych drinków. Wszystko odbywa się szybko, wygodnie i sucho.

Nie wiadomo, kiedy Cube Tube trafi do sklepów –. na razie prototyp został pokazany na stronie z ciekawymi pomysłami – Quirky. Jeżeli spodoba się internautom, być może znajdą się pieniądze na uruchomienie produkcji urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)