Cub Cadet RZT S Zero - elektryczny traktor koszący trawniki, który skręca w miejscu

Cub Cadet RZT S Zero - elektryczny traktor koszący trawniki, który skręca w miejscu15.05.2013 13:05
Cub Cadet RZT S Zero - elektryczny traktor koszący trawniki, który skręca w miejscu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Koszenie trawnika na samojezdnym traktorku należy do najprzyjemniejszych momentów dbania o ogród. Nie ma jednak róży bez kolców - w standardowych modelach sporym problemem może być ich słaba zwrotność, która utrudnia pracę, zwłaszcza przy krawędziach ogrodu. Ten problem rozwiązują modele typu "zero turn", które mogą obracać się wokół własnej osi nie poruszając się przy tym do przodu.

Cub Cadet RZT S Zero to właśnie model tego typu. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że łatwo można kosić trawę również wokół drzew i krzewów, nie potrzebujemy dodatkowego wyposażenia żeby przystrzyc trawnik także w tych trudno dostępnych miejscach. Sterowanie urządzeniem umożliwia standardowa kierownica, a nie dźwignie kierownicze, często spotykane w tego rodzaju urządzeniach.

Cub Cadet RZT S Zero to kosiarka elektryczna, co może być dobrym rozwiązaniem przy aktualnych cenach benzyny - dzięki temu urządzenie także łatwiej utrzymać w czystości. Najważniejszą zaletą zastosowania silnika elektrycznego jest jednak dużo cichsza praca, dzięki której można komfortowo kosić trawnik nie niepokojąc sąsiadów. Akumulator wystarczać ma na 6. minut ciągłej pracy na jednym ładowaniu.

288765021331536019
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Kosiarka zadebiutuje na rynku w najbliższym czasie. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)