Creative Senz3D - kamerka z rozpoznawaniem gestów

Creative Senz3D - kamerka z rozpoznawaniem gestów

Creative Senz3D - kamerka z rozpoznawaniem gestów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.03.2014 13:13, aktualizacja: 17.03.2014 08:36

Na polskim rynku pojawiła się kamera internetowa Creative Senz3D. Nowość wyróżnia się przede wszystkim rozpoznawaniem głębi obrazu oraz gestów.

Creative uznał, że przyszłość należy do systemów reagujących na gesty, ruchy gałek ocznych, a także rozpoznających mowę. W tym kierunku mają więc ewoluować akcesoria producenta. Jednym z pierwszych tego typu rozwiązań jest kamera Creative Senz3. o rozdzielczości HD 720p. Urządzenie oferuje funkcje, których próżno szukać w większości produktów tego typu. Rozpoznawanie głębi oraz gestów czy trójwymiarowa identyfikacja twarzy otwierają nowe możliwości w zakresie interakcji z komputerem, znane doskonale chociażby z technologii Microsoft Kinect. Mocną stroną kamery ma być także jakość dźwięku. Creative Senz3D ma dwukanałowy mikrofon z redukcją odgłosów otoczenia. Współpracuje on z aplikacją Nuance Dragon Assistant 1.5, umożliwiającą prowadzenie dialogu z urządzeniami wyposażonymi w układy Intela. Za pomocą głosu możemy uruchamiać odtwarzanie muzyki, wyszukiwać treści czy sprawdzać wpisy w kalendarzu.

Producent dołączył do kamery oprogramowanie PersonifyzChat, przeznaczone do prowadzanie wirtualnych spotkań oraz pakiet gier wykorzystujących rozpoznawanie gestów. Aplikacja do komunikacji wideo jest kompatybilna ze Skype. Creative przygotował dla użytkowników najpopularniejszego na świecie komunikatora specjalną wtyczkę Personify for Skype. Oprogramowanie pozwala m.in. na zmianę tła podczas rozmowy online. To przydatne rozwiązanie, kiedy np. osoba pracująca w domu łączy się ze swoim szefem i chce ukryć bałagan w pokoju. Poza zastosowaniem różnego rodzaju teł, istnieje możliwość ich całkowitego usunięcia, a na ekranie pojawi się jedynie sylwetka rozmówcy.

Cena: 69. zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)