Cosmos II - futurystyczna obudowa do komputera

Cosmos II - futurystyczna obudowa do komputera

Cosmos II - futurystyczna obudowa do komputera
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.01.2012 12:29

Cooler Master zaprezentował nową linię obudów do komputerów stajonarnych - Cosmos II. Model ten charakteryzuje się unikalną konstrukcją i możliwościami w standardzie Ultra Tower.

Szkielet obudowy Cooler Master Cosmos II wykonany jest z aluminium wzmocnionego elementami stalowymi oraz specjalną siatką. Rozwiązanie takie zapewnia dobrą wytrzymałość i stabilność. Ponadto, najnowszy produkt Cooler Master jest w pełni przystosowany do współpracy z rozbudowanymi systemami chłodzenia, zarówno powietrznego jak i wodnego. Na uwagę zasługują boczne panele, które otwierane są po naciśnięciu jednego, małego przycisku. Dużym plusem jest również funkcjonalny, frontowy panel kontrolny, za pomocą którego możemy m.in. sterować pracą wentylatorów. W celu zabezpieczenia napędów w przedniej części obudowy umieszczono specjalną, przesuwaną przesłonę.

Cosmos II pozawala na instalację radiatorów 360mm w górnej części obudowy. Ponadto, po demontażu klatki na dyski twarde, zyskujemy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać do instalacji radiatora 240mm z bezpośrednim dostępem do zimnego powietrza na zewnątrz obudowy. Opcje montażu radiatorów zależą od wsparcia poszczególnych producentów. Dla rozbudowanych systemów chłodzenia wodnego 120mm lub 140mm typu All-in-one (AIO) dedykowane są specjalne wyprowadzenia zlokalizowane w tylnej części obudowy.

Cosmos II, w porównaniu do swojego poprzednika, oferuje blisko 20. więcej przestrzeni wewnątrz obudowy. Dzięki temu możemy zainstalować do 13 napędów HDD lub SSD (2 w X-dock, 5 w środkowej klatce i 6 w dolnej klatce) oraz praktycznie dowolny radiator chłodzenia wodnego. Najnowsza obudowa Cooler Master to również 10+1 slotów rozszerzeń, które umożliwiają montaż dowolnych urządzeń, w tym wieloukładowych podsystemów graficznych - 4-way SLI / Crossfire. Dodatkowy slot można wykorzystać do instalacji kart rozszerzeń PCI lub np. paneli sterowania oświetleniem CCFL / zimna katoda. Obudowa Cosmos II jest zgodna z praktycznie każdym, dostępnym standardem płyt głównych – od XL do ATX.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Cosmos II wyposażony jest w system zapewniający optymalne ułożenia i ukrywanie kabli. Szereg otworów oraz specjalnie przygotowanych przestrzeni umożliwia nie tylko skuteczne zarządzanie kablami ale i ułatwia montaż pozostałych komponentów oraz wpływa na poprawę cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy. Dużym ułatwieniem są rozwiązania pozwalające na beznarzędziowe instalowanie poszczególnych elementów i podzespołów.

Obudowa Cosmos II jest również wyposażona w rozbudowany panel frontowy. Z jego pomocą możemy kontrolować w locie prędkość obrotową wentylatorów. Użytkownik otrzymuje także do dyspozycji porty USB 3.0 lub 2.0, złącza audio oraz dwie zatoki HDD/SSD X-docks 5.25”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)