Coraz więcej kradzieży pieniędzy. Zagrożeni są nawet właściciele sprzętów Apple’a

Coraz więcej kradzieży pieniędzy. Zagrożeni są nawet właściciele sprzętów Apple’a
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek

01.03.2018 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz sprzęt Apple’a, jesteś bezpieczny - taka opinia była do niedawna całkiem powszechna. Powoli jednak staje się nieaktualna, bo coraz więcej zagrożeń czyha na użytkowników iOS-ów.

W 2017 r. technologie antyphishingowe firmy Kaspersky Lab wykryły ponad 246 milionów podejmowanych przez użytkowników prób odwiedzenia różnego rodzajów stron phishingowych. Czyli takich, które służą do wyłudzenia danych. W ponad 53 proc. przypadków dotyczyły one stron związanych z finansami – to o 6 punktów procentowych więcej w porównaniu z danymi obejmującymi 2016 r. - wynika z raportu firmy.

Zdaniem Kaspersky Lab, jeszcze nigdy udział oszustw finansowych wśród wszystkich ataków phishingowych nie był tak wysoki.

W raporcie znalazły się jeszcze inne niepokojące liczby. Coraz więcej ataków mających na celu kradzież pieniędzy przeprowadza się na użytkowników Apple’a. W 2016 roku niewiele ponad 32 proc. ataków miało na celu wyłudzenie danych finansowych, podczas gdy w 2017 roku już ponad 55 proc.

Jak się bronić? Przede wszystkim dokładnie sprawdzać, na jakiej stronie się znajdujemy - fałszywe serwisy i aplikacje to najprostsza droga, by stracić dane. A tego typu miejsc przybywa, bo postawienie strony, która łudząco przypomina bankowe witryny, tokwota rzędu 10 tys. zł- wystarczy odkupić szablon na czarnym rynku. Sprawa jest prosta, więc nic dziwnego, że ataków przybywa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)