Co to jest Tinder i jak z niego korzystać?

Co to jest Tinder i jak z niego korzystać?
Źródło zdjęć: © WP.PL
Sylwia Ścibak

28.08.2017 19:11, aktual.: 05.02.2020 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja randkowa Tinder budzi różne, przyjemne bądź nieprzyjemne skojarzenia, ale niewątpliwie jest znakiem naszych czasów. Czym jest Tinder i jak z niego korzystać?

Co to jest Tinder?

Tinder - to jedna z najpopularniejszych obecnie aplikacji randkowych. Szacuje się, że korzysta z niego ok. 50 milionów użytkowników na całym świecie, zarówno singli, jak i pozostających w luźnych bądź trwałych związkach. W przeciwieństwie do rozbudowanych portali randkowych, takich jak sympatia.pl, Tinder jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga podawania wielu szczegółowych danych na temat swojej osoby. Tak naprawdę wystarczy jedno pociągniecie palcem, by okazać zainteresowanie i chęć nawiązania znajomości. Być może to właśnie decyduje o jego popularności.

Niektórzy uważają Tindera za aplikację "moralnie wątpliwą" ze względu na to, że jedynymi kryteriami, decydującymi o spasowaniu dwóch osób, jest wygląd zewnętrzny oraz kilka enigmatycznych informacji o preferencjach i życiu prywatnym. Inni z kolei sądzą, że aplikacja Tinder jest jedynie "furtką" do kontynuowania znajomości w świecie realnym i nie można go oceniać negatywnie, bo rodzaj relacji zawsze zależy od priorytetów i kręgosłupa moralnego.

Kiedy powstał Tinder?

Tinder powstał w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Zaprogramowali go trzej studenci Uniwersytetu Południowej Karoliny: Sean Rad, Justin Mateen i Jonathan Badeen.

Tinder – sposób działania

Żeby założyć swój profil na Tinderze, wystarczy posiadać konto na portalu społecznościowym Facebook i zainstalowaną na smartfonie aplikację.

Kiedy już uruchomimy aplikację i zalogujemy się przez Facebooka, możemy wybrać zdjęcia, które będą widoczne dla innych użytkowników. Oczywiście aplikacja sama może dobrać zdjęcia z naszego konta na Facebooku i to takie, które cieszą się największą popularnością (opcja Smart Photos).

Następnie możemy podać kilka informacji o sobie w formie krótkiego zdania, a potem wybrać aktualne miejsce zamieszkania, miejsce pracy czy szkołę, do której uczęszczamy.

Później pozostaje nam wybrać płeć interesujących nas osób, przedział wiekowy oraz zasięg wyszukiwania. Musimy pamiętać o tym, że Tinder w wersji darmowej ma krótszy zasięg wyszukiwania (do 161 km od miejsca przebywania). Potem wybieramy nazwę użytkownika oraz rodzaj powiadomień.

Kiedy już przejdziemy przez te wszystkie kroki, możemy rozpocząć przeglądanie innych użytkowników. Tinder wskaże nam pierwsze rekomendowane osoby, a my możemy je polubić, klikając ikonkę serduszka bądź przeciągając palcem w prawą stronę. Jeżeli proponowany profil nam się nie spodoba, wówczas klikamy krzyżyk bądź pociągamy palcem w lewo.

Warto wiedzieć, że interesujące nas osoby nie zobaczą naszego lajka dopóki sami nas nie polajkują. Jeżeli tak się stanie, a zainteresowanie będzie obopólne, wówczas pokazuje się okno z napisem "It's a match".

Tinder na PC

Aplikację Tinder możemy uruchomić na komputerze osobistym dzięki emulatorowi aplikacji mobilnych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie korzystają z aplikacji w telefonach, ale chcą poznawać inne osoby przy pomocy wirtualnego świata.

Najpierw trzeba ściągnąć program BlueStacks, zainstalować go i zatwierdzić wszystkie komunikaty dotyczące usługi lokalizacji.

Następnie należy zsynchronizować się z Google Play w celu ściągnięcia i zainstalowania programu FakeGPS, dzięki któremu będziemy mogli ustawić swoją lokalizację potrzebną w konfiguracji Tindera. Żeby to zrobić, musimy zalogować się na swoim koncie Google bądź założyć nowe. Ściągamy aplikację FakeGPS i zaznaczamy wybrane miejsce.

Po uruchomieniu Tindera logujemy się na swoje facebookowe konto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)