Co to jest Streaming? Jakie aplikacje i strony warto znać

Co to jest Streaming? Jakie aplikacje i strony warto znać
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

01.06.2016 15:16, aktual.: 11.02.2020 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasy, kiedy słuchaliśmy muzyki, czy oglądaliśmy filmy bezpośrednio z plików na komputerze, odchodzą w niepamięć. Dzisiaj internet pozwala nam odtwarzać multimedia bez pobierania ich na dysk komputera.

Co to jest streaming?

Streaming - to wszelkie usługi pozwalające nam słuchanie muzyki czy też oglądanie telewizji albo filmów online. W tym przypadku nie musimy ściągać plików na swój komputer, a dostawca np. muzyki wysyła nam ją w postaci transmisji online. Na zasadzie sieciowego streamingu zrealizowane są takie usługi jak np. Netflix i Spotify.

Strumieniowa dane są przechowywane tymczasowo w pamięci RAM komputera, a następnie przesyłane po sieci i zastępowane kolejnymi "paczkami" danych. Obecnie usługa ta staje się coraz popularniejsza, a na rynku pojawiają się kolejne serwisy VOD, które umożliwiają strumieniowe przesyłanie filmów.

W Polsce popularnością cieszą się przede wszystkim CDA.pl, iPla oraz Netflix. Streaming to także popularne transmisje na żywo dostępne choćby na Facebooku. Kiedy ktoś podłącza swoją kamerkę i udostępnia nagranie w czasie rzeczywistym, wówczas mówimy o streamingu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także