Co to jest legenda o Herobrine? Wyjaśniamy tajemnicę świata Minecraft

Co to jest legenda o Herobrine? Wyjaśniamy tajemnicę świata Minecraft

Co to jest legenda o Herobrine? Wyjaśniamy tajemnicę świata Minecraft
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.08.2020 12:30

Tajemnicza postać Herobrine w świecie Minecrafta jest niczym Wielka Stopa. Krążąca o nim legenda wśród społeczności gry urosła do takich rozmiarów, że nawet sami twórcy gry uznali postać za na tyle ważną, że umieścili ją w specjalnym muzeum postaci wypuszczonego z okazji rocznicy gry.

Co to jest legenda o Herobrine?

Legenda o Herobrine to po części zbiór historii wymienianych przez użytkowników na temat postaci, która wygląda zupełnie jak bohater Minecrafta - z taką różnicą, że Herobrine nie posiada oczu. W ich miejsce posiada jedynie białe świecące ślepia, co ma podkreślić jego tajemniczość i nadnaturalną egzystencję.

Kim jest Herobrine?

Jak głosi legenda wśród społeczności graczy Minecrafta, Herobrine to postać, która kroczy niezauważenie po świecie gry w trybie dla jednego gracza, by tuż za plecami graczy budować tajemnicze budowle.

Dodatkowo podobnie jak postać Slender Mana, śledzi ruchy gracza i gdy tylko gracz się odwróci, by spojrzeć, czy śledzi go - Herobrine natychmiast chowa się za osłoną.

Głoszone plotki mówią o niektórych graczach wśród społeczności, którzy wykryli tę tajemniczą postać, lecz podczas próby złapania go, zawsze wracali z pustymi rękami.

Społeczność posiadała nawet kilka tropów na temat tego, że Herobrine może być wcieleniem nieżyjącego brata jednego z twórców gry - Notcha, lecz zespół tworzący grę całkowicie zaprzeczył plotkom. Nie tylko tym dotyczącym dodaniu takiej postaci do gry, jak również o tym, że Notch w ogóle posiada brata.

Podsycanie nadziei

Firmie Mojang, odpowiedzialnej za tworzenie Minecrafta, na tyle spodobała się jednak opowieść krążąca wśród graczy, że postanowili nieco pobawić się ze swoją społecznością.

W kilku opublikowanych notkach dotyczących zmian wprowadzanych przez aktualizacje do gry można było przeczytać informację o "usunięciu z gry Herobrine". Najwyraźniej musiał być bardzo trudny do usunięcia, skoro zespół aż kilkukrotnie o tym wspomniał w łatkach o numerach: .6, 1.7, 1.9, czy 1.15.

Herobrine nawet został w pewnym momencie uznany jako kanoniczny element świata, albowiem wzmiankę o nim można było odnaleźć w specjalnie przygotowanym muzeum świata Minecrafta opublikowanego na jubileuszowej mapie przygotowanej z okazji 10-lecia gry. Jedna z umieszczonych tam książek nosiła podpis tej niesamowicie tajemniczej postaci, a cała społeczność graczy ponownie otworzyła oczy ze zdumienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)